Kolejny reprezentant Polski nie zagra w listopadowych meczach. PZPN dostał maila

Bartłomiej Drągowski nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. W klubie polskiego bramkarza wykryto przypadki zakażenia koronawirusem, co oznacza problemy nie tylko dla Jerzego Brzęczka, ale również selekcjonera drużyny narodowej Włoch.

Listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski nie obyło się bez niespodzianek. Z piłkarzy powołanych przez Jerzego Brzęczka w Katowicach nie pojawi się bramkarz AC Fiorentiny, Bartłomiej Drągowski. Piłkarz włoskiego klubu nie będzie jednak jedynym zawodnikiem naszej kadry narodowej, którego zabraknie w meczach z Ukrainą, Włochami oraz Holandią. 

Zobacz wideo "Teraz powinien być spokój wokół kadry Brzęczka, nie będzie hejtu ani krytyki"

- Na zgrupowaniu nie będzie m.in. bramkarza Bartłomieja Drągowskiego. Wprawdzie zagrał w ostatnim meczu ligowym Fiorentiny, ale wcześniej wśród jego kolegów z tej drużyny wykryto jeden przypadek koronawirusa. Otrzymaliśmy dzisiaj [w niedzielę - dop. red.] maila, w którym poinformowano, iż zgodnie z decyzją lokalnych władz medycznych cały zespół Fiorentiny musi teraz przejść 10-dniową kwarantannę - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN

Reprezentacja Polski m.in. bez Drągowskiego i Karbownika. Włosi z podobnym problemem przed Ligą Narodów

Wykryty przypadek zakażenia koronawirusem zmusił do kwarantanny nie tylko Bartłomieja Drągowskiego, ale również piłkarzy drużyny narodowej Włoch. - Wynika z tego, że m.in. w meczu z nami nie mogą zagrać dwaj powołani piłkarze Fiorentiny: Cristiano Biraghi i Gaetano Castrovilli. A nie wiadomo jeszcze, co z kilkoma reprezentantami Italii z innych klubów - dodał rzecznik PZPN. 

Problemem jest również nieobecność Michała Karbownika, który nie zagrał w ostatnich dwóch meczach Legii Warszawa (wygrana z Wartą Poznań 3:0 oraz Lechem Poznań 2:1) z powodu problemów zdrowotnych. Kilka dni temu wydano również oficjalny komunikat, w którym klub poinformował o odnotowaniu przypadków COVID-19, jednak nie podano konkretnych nazwisk. 

Nieobecność Bartłomieja Drągowskiego otworzyła natomiast drogę do bramki Łukaszowi Skorupskiemu (Bologna), który także występuje we włoskiej Serie A. Od niedzieli w Katowicach obecni są już Kamil Grosicki i Jan Bednarek. Większość powołanych przez Jerzego Brzęczka zawodników ma dotrzeć w poniedziałek oraz wtorek.

- To zależy od indywidualnych ustaleń z poszczególnymi piłkarzami - oznajmił Jakub Kwiatkowski. Najbliższe spotkanie reprezentacja Polski rozegra w środę, 11 listopada. Przed zmaganiami w Lidze Narodów UEFA Polacy rozegrają mecz towarzyski z Ukrainą. Początek spotkania o godz. 20:45.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.