Potężny problem Włochów przed meczem z Polską. Zakaz gry dla 10 powołanych!

Roberto Mancini ma poważne kłopoty przed zgrupowaniem reprezentacji Włoch. Według Gianluki Di Marzio, na zgrupowanie nie przyjedzie aż 10 powołanych zawodników, którzy otrzymali zakaz wyjazdu od włoskiego sanepidu.

Włoski sanepid podjął decyzję, że piłkarze z aż sześciu klubów Serie A nie będą mogli wyjechać na zgrupowania swoich reprezentacji. To sprawia, że Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, nie będzie mógł skorzystać z aż 10 powołanych przez siebie zawodników! Włoski trener także nie pojawi się na zgrupowaniu, ze względu na pozytywny wynik testu, który otrzymał w ostatnich dniach.

Zobacz wideo "Puchacz już nie puka do drzwi reprezentacji, on wali z całej siły"

Zgodnie z decyzją włoskiego sanepidu, na zgrupowania nie będą mogli pojechać zawodnicy Fiorentiny, Sassuolo, Genoi, Lazio, Romy i Interu, a więc Acerbi, Barella, Biraghi, Castrovilli, Cristante, D'Ambrosio, Immobile, Mancini, Lorenzo Pellegrini, Spinazzola, choć początkowo na tej liście znajdowało się aż 15 zawodników z tych zespołów.

Reprezentacja Polski musi wynieść się z Narodowego! Historyczna zmiana na el. MŚ 2022. Boniek: Takie czasyReprezentacja Polski musi wynieść się z Narodowego! Historyczna zmiana na el. MŚ 2022. Boniek: Takie czasy

Reprezentacja Włoch 11 listopada rozegra mecz towarzyski z Estonią, a w kolejnych dniach ma zaplanowane spotkania w ramach Ligi Narodów z Polską oraz Bośnią i Hercegowiną. Nadal nie wiadomo, jakie decyzje podejmie włoski szkoleniowiec, w związku z brakiem aż 15 powołanych piłkarzy.

Wiele wskazuje na to, że na zgrupowanie reprezentacji Polski z tego samego powodu nie dotrze także bramkarz Fiorentiny, Bartłomiej Drągowski.

Więcej o: