"Le Parisien": UEFA może przenieść Euro do jednego kraju. Jest główny kandydat

- Rosja może przejąć organizację mistrzostw Europy w 2021 roku - pisze dziennik "Le Parisien". UEFA miałaby nie chcieć organizować turnieju w kilku państwach tak, jak planowała dotychczas ze względu na epidemię koronawirusa i ma szukać miejsca, w którym można zorganizować całą imprezę.

Według "Le Parisien" UEFA miałaby przenieść turniej do Rosji z kilku powodów. Tamtejsi działacze gwarantowali, że byliby w stanie zorganizować imprezę już wiosną, gdy zdecydowano się przenieść ją na 2021 rok. Kraj jest przygotowany do przyjęcia Euro po tym, jak w 2018 roku zorganizował mistrzostwa świata. Infrastruktura i stadiony byłyby zatem na miejscu. Zresztą jeden tamtejszy obiekt i tak miał być areną Euro 2020. W Sankt Petersburgu planowano trzy mecze fazy grupowej i jeden ćwierćfinał. 

Zobacz wideo Świetne interwencje Drągowskiego w meczu z Romą [ELEVEN SPORTS]

"Le Parisien": Euro może odbyć się w Rosji

Największą przeszkodą organizacyjną byłaby wciąż epidemia koronawirusa. W Rosji z jej powodu zmarło już blisko 30 tysięcy osób, a zakaziło się ponad 1,5 miliona. Władze twierdzą jednak, że ją kontrolują. 

Sekcja PiłkarskaGrosicki nie gra w klubie, a Krychowiak w reprezentacji. "Znam swoją wartość. Moje miejsce jest na boisku!" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Nikt z UEFA nie potwierdził tych informacji dla "Le Parisien", a członkowie organizacji pytani przez dziennikarzy, że minie jeszcze trochę czasu zanim ostateczna decyzja o kształcie i organizacji imprezy zostanie podjęta. Jak informuje dziennikarz "The Times", Martyn Ziegler, UEFA po publikacji materiału miała zdementować scenariusz przekazania organizacji Euro Rosji. 

Trudna sytuacja klubowa Miika i Grosickiego. Co zrobi Brzęczek?Kamil Grosicki zaapelował do Jerzego Brzęczka. "Nie ma prawa"

Mistrzostwa Europy przeniesione przez UEFA na 2021 rok według planu mają się odbyć w dniach 11 czerwca - 11 lipca. Weźmie w nich udział reprezentacja Polski, która zagra w grupie E z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą baraży dywizji B - Irlandia Północna lub Słowacja.

Klub Sportowy BESTWINKA 
źródło: Facebook KS BESTWINKABrutalne pobicie piłkarza w okręgówce. Szokująca lista złamań. Klub odpiera zarzuty

Więcej o: