Nie żyje Stanisław Kogut. Był zakażony koronawirusem

Nie żyje Stanisław Kogut. Były senator i działacz piłkarski zmarł w niedzielę w wieku 66 lat. Był zakażony koronawirusem.

Informację o śmieci Stanisława Koguta podał Bartłomiej Orzeł, czyli pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze. - Nie żyje Stanisław Kogut, były senator. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie - napisał na Twitterze. Kogut zmarł w szpitalu Gorlicach, a lokalny sądecki portal miastoNS.pl podał, że był zakażony koronawirusem.

Stanisław Kogut był wiceprezesem Kolejarza Stróże

Stanisław Kogut urodził się 29 października 1953 roku w Białej Niżnej. Działał w NSZZ "Solidarność" i był senatorem VI, VII, VIII oraz IX kadencji z list Prawa i Sprawiedliwości. Kibicom piłki nożnej jest znany z roli wiceprezesa w klubie Kolejarz Stróże.

Przez "Dobry Tygodnik Sądecki" był określany nawet jako "jedna z najważniejszych postaci w historii Kolejarza". - Nieraz dopadliśmy sobie do gardeł, pokłóciliśmy się np. o danego zawodnika. Na następny dzień zaraz był telefon: ″Aleśmy se dali. Jo zdenerwowany, ty zdenerwowany″. Ale pracowało nam się kapitalnie - wspominał w rozmowie z TVP Sport współpracę z Kogutem Przemysław Cecherz, ówczesny trener Kolejarza.

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego piłkarza a następnie wybitnego Działacza Naszego Klubu Pana Stanisława Koguta. Miał 67 lat. Był jednym z Nas - czytamy na profilu Kolejarza na Facebooku.

O Kolejarzu było głośno na początku drugiej dekady XXI w. W 2010 roku awansował do 1. ligi, gdzie zajmował kolejno 12., 4., 11. oraz 11. miejsce. Spadł nie ze względu na wyniki sportowe, a dlatego, że nie dostał licencji na grę w sezonie 2014/15. Od tej pory zespół gra w klasie okręgowej - w tym sezonie zdobył 22 pkt w 11 meczach i zajmuje 5. miejsce w grupie Nowy Sącz (I).

Kogut w styczniu 2020 roku został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledztwo skupiało się na korupcji urzędniczej i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Polityk był żonaty, miał troje dzieci.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.