Ronaldo naruszył protokół COVID-19? Kapitan Juventusu wywołał burzę we włoskich mediach

Cristiano Ronaldo naruszył protokół zdrowotny, podróżując z Włoch do Portugalii - twierdzi włoski minister zdrowia. Ronaldo jest zakażony koronawirusem.

Cristiano Ronaldo jest zakażony koronawirusem. Z tego powodu nie zagrał w środowym meczu reprezentacji ze Szwecją (3:0). Wystąpił jednak w dwóch innych niedawnych spotkaniach Portugalczyków z Hiszpanią (7 października, 0:0) i Francją (11 października, 0:0). Dopiero po nich otrzymał pozytywny wynik testu. 

Zobacz wideo Juventus - Lazio 2:1. Ronaldo z dwoma golami. Zobacz jakimi:

Kłopoty Cristiano Ronaldo

Włoskie media donoszą, że Ronaldo jako pierwszy wydostał się z bańki wprowadzonej przez Juventus, wyjeżdżając na zgrupowanie reprezentacji. Portugalczyk i reszta zespołu mistrzów Włoch mieli przed przerwą na mecze reprezentacyjne dwa testy na obecność koronawirusa. Wszyscy zawodnicy otrzymali negatywne wyniki. Zgodnie z protokołem włoskiego związku piłki nożnej, powinni przejść jeszcze jeden test w następnych dniach, zanim opuszczą hotel, w którym mieszkali w ramach izolacji. Ronaldo miał podobno nie poczekać na trzeci test i udać się do Portugalii.

Minister włoskiego sportu Vincenzo Spadafora twierdzi, że Ronaldo złamał protokół zdrowotny, podróżując do Portugalii. - Tak, myślę, że tak było, jeśli nie było żadnych konkretnych zezwoleń od ministerstwa zdrowia - powiedział Spadafora w Radiu Rai 1.

Szef Juventusu, Andrea Agnelli, został poproszony o odpowiedź na słowa Spadafory. - Musicie zadzwonić do ministerstw zdrowia i spraw wewnętrznych, czyli tych, które stosują się do prawa powszechnego i uzyskać wyjaśnienie - powiedział Angelli. - Juventus stosuje protokół wewnętrzny. Jestem managerem sportowym, nie wiem, czy Ronaldo naruszył prawo powszechne - dodał.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Więcej o: