Niechlubny rekord 20-letniego reprezentanta Anglii. Kuriozalna czerwona kartka w debiucie

Reece James jest pierwszym Anglikiem w historii, który w debiucie w seniorskiej reprezentacji zobaczył czerwoną kartkę. 20-latek otrzymał karę już po meczu Anglia - Dania (0:1).

Reprezentacja Anglii przegrała w środę na własnym stadionie z Danią 0:1 w meczu Ligi Narodów. Gospodarze prawie 60 minut musieli grać w "10", gdy czerwoną kartkę w 34. minucie zobaczył Harry Maguire. Po zakończeniu spotkania sędzia Gil Manzano pokazał jeszcze jedną czerwień. Tym razem zobaczył ją 20-letni Reece James.

Pierwszy taki przypadek w historii

Prawy obrońca reprezentacji Anglii debiutował w środę przeciwko Duńczykom w narodowych barwach. Jak zauważył portal goal.com, James został pierwszym Anglikiem, który w debiucie zobaczył czerwoną kartkę. To kara za sprzeciw wobec jednej z decyzji arbitra. 20-letni piłkarz Chelsea nie powinien mieć z tego powodu większych konsekwencji. - Grał tak, jakby miał za sobą 30-40 spotkań w reprezentacji - chwaliło go BBC. James jest wychowankiem Chelsea. W tym sezonie zagrał już w trzech meczach Premier League, strzelił jednego gola i miał jedną asystę.

Po tej porażce Anglicy są na trzecim miejscu w tabeli grupy 2 Dywizji A Ligi Narodów. Prowadzą Belgowie z 9 punktami. Druga Dania i trzecia Anglia mają dwa oczka mniej od liderów. Ostatnia w grupie jest Islandia, która przegrywając w środę z Belgią 1:2, jako pierwsza reprezentacja spadła z Dywizji A LN.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl