Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski awansuje w rankingu FIFA! Udane zgrupowanie kadry

Dwa zwycięstwa (5:1 z Finlandią i 3:0 z Bośnią i Hercegowiną) i jeden remis (0:0 z Włochami). Za reprezentacją Polski udane zgrupowanie. Dobre wyniki uzyskane przez zespół Jerzego Brzęczka przełożą się na awans w najnowszym rankingu FIFA.

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Narodów reprezentacja Polski pokonała w środę Bośnię i Hercegowinę (3:0). Dwie bramki Roberta Lewandowskiego i jedno trafienie Karola Linettego sprawiło, że biało-czerwoni nie tylko odnieśli zwycięstwo nad Bośniakami, ale także awansowali na pierwsze miejsce w grupie. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Zobacz wideo "Chcielibyśmy więcej Moderów, mniej Krychowiaków. Ale Grzesiek bardzo się przyda reprezentacji"

Polska awansuje w rankingu FIFA

Polakom październikowe zgrupowanie ogólnie wyszło całkiem nieźle. Poza zwycięstwem z Bośnią, zremisowali oni jeszcze bezbramkowo z Włochami, a wcześniej - w meczu towarzyskim - rozbili Finów 5:1. Dobre wyniki sprawią, że drużyna Jerzego Brzęczka awansuje w najnowszym rankingu FIFA. W tym ostatnim zajęła 19.miejsce, teraz będzie znajdować się o pozycję wyżej.

Podium rankingu nie ulegnie zmianom - pierwsza nadal będzie Belgia, druga Francja, a trzecia Brazylia. Najwyższy awans w nowym rankingu zaliczy Dania, która przesunie się z 16. na 13. miejsce. Największy spadek odnotuje natomiast Rumunia, która spadnie z 34. na 44. miejsce.

Październikowy ranking FIFA oficjalnie opublikowany zostanie 22 października.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ