Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lewandowski nie zgadza się z tabelą grupy i wyróżnił dwóch piłkarzy reprezentacji

- Nie, to, że jesteśmy liderem naszej grupy, nie oznacza, że jesteśmy w niej najlepszą drużyną - powiedział dla TVP Sport tuż po zakończeniu wygranego 3:0 spotkania z Bośnią i Hercegowiną Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski miał udział przy wszystkich golach - zdobył dwa z nich, a przy jednym asystował.

- Szczególnie w pierwszej połowie wywieraliśmy presję na Bośniakach. Parę razy mieliśmy okazję, żeby strzelić bramkę i cierpliwość dała nam tę pierwszą. Potem dołożyliśmy kolejną i w tych następnych akcjach były akcje "czapki z głów" - mówił Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Sport. 

Zobacz wideo

Lewandowski: "Nie jesteśmy najlepszą drużyną w grupie"

Po zwycięstwie nad Bośnią i remisie w meczu Włochów z Holendrami Polska jest liderem grupy A pierwszej dywizji Ligi Narodów. - To, że jesteśmy liderem, nie oddaje stanu rzeczy. To nie świadczy o tym, że jesteśmy najlepszą drużyną w naszej grupie - ocenił kapitan reprezentacji. 

Od piętnastej minuty Polacy grali w przewadze jednego zawodnika po faulu na Lewandowskim. - Nie ma co ukrywać, że po czerwonej kartce dla Bośniaków grało się łatwiej. Decyzja sędziego była słuszna, jeśli byłem przed obrońcami. Poza kopnięciem zostałem także złapany za rękę - ocenił Polak. - Do poprawy mamy na pewno pressing. Nie do końca funkcjonowało przejście z jednej strony na drugą, ale przy strzelonych akcjach była jakość - wskazał Lewandowski

Linetty i Klich pochwaleni przez kapitana. "To powiew świeżości"

Poza zawodnikiem Bayernu Monachium ze świetnej strony pokazało się także kilku innych zawodników. - Karol Linetty zagrał super mecz, Mateusz Klich jest w formie - wyróżniał ich piłkarz. - To powiew świeżości dla reprezentacji i mam nadzieję, że dzięki temu jej forma będzie rosła. Oni będą jej pomagać - wskazał Lewandowski. 

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ