Zachwyty po zwycięstwie Polaków z Bośnią. "Dawno nie było w reprezentacji takiego piłkarza"

Polska pokonała 3:0 (2:0) Bośnię i Hercegowinę we Wrocławiu i została liderem grupy I dywizji A Ligi Narodów. - Takim meczem można dopiąć skrzydła - napisał w jednej z opinii o tym meczu dyrektor Canal+ Sport, Michał Kołodziejczyk.

Polska wygrała 3:0 z Bośnią i Hercegowiną w meczu czwartej kolejki fazy grupowej drugiego sezonu Ligi Narodów. Dzięki temu zawodnicy Jerzego Brzęczka są liderem grupy I pierwszej dywizji przed Włochami, którzy zremisowali swoje spotkanie z Holandią 1:1.

Gol "z cyklu pokoleń Lecha", Lewandowski "przepraszał za pudła"

Pierwsza bramka dla Polaków padła w 40. minucie. Gola zdobył Robert Lewandowski, który jeszcze kilkanaście minut wcześniej spudłował przy świetnej okazji po pięknej akcji polskiej drużyny. - Akcja bramkowa z cyklu "Trzy pokolenia Lecha Poznań" - napisał na Twitterze Maciej Henszel, rzecznik prasowy poznańskiej drużyny.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy drugą bramkę dołożył Karol Linetty. Tym razem Lewandowski popisał się asystą. - Takim meczem można dopiąć skrzydła. Linetty golem dziękuje za zaufanie, Lewandowski genialnym podaniem przeprasza za pudła - opisał dyrektor Canal+ Sport, Michał Kołodziejczyk.

Brzęczek chwalony za decyzje po pierwszym domowym zwycięstwie Polaków w Lidze Narodów

Po przerwie Lewandowski dołożył drugą bramkę, a piękną asystę zaliczył Mateusz Klich. W 51. minucie świetnie zagrał do napastnika Bayernu, a ten zdobył swojego 63. gola w reprezentacyjnej karierze. Podanie Klicha wymownie skomentował profil TVP Sport.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Polska wygrała, a trener Jerzy Brzęczek był chwalony za decyzje personalne. - Prawie każdy piłkarz może czuć się doceniony i potrzebny. Prawie każdy dał bardzo mocny impuls - napisał dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak.

Jacek Góralski stał się pitbullem. "Dawno nie było takiego piłkarza"

Według wielu świetne spotkanie grali nie tylko Lewandowski, Linetty czy Klich, ale także Jacek Góralski. - Dawno nie było w reprezentacji takiego piłkarza jak on - pisze Daniel Kaniewski, agent piłkarski.

Jak zauważył zajmujący się statystykami piłkarskimi współautor "Encyklopedii ekstraklasy", Wojciech Frączek, to pierwsze zwycięstwo Polaków u siebie w Lidze Narodów