Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rybus ujawnia, jak wróci z Krychowiakiem do Rosji. "Pieszo"

- Będę przechodził przez granicę pieszo - zdradził Maciej Rybus, który w ten sposób wróci do Rosji razem z Grzegorzem Krychowiakiem.

Maciej Rybus był jedynym zawodnikiem reprezentacji Polski z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, przez co całe zgrupowanie spędził w izolacji. - Trenowałem nawet dwa razy dziennie. Miałem sprzęt w pokoju i robiłem ćwiczenia na górne partie mięśni, jeździłem na rowerze stacjonarnym - powiedział piłkarz Lokomotiwu Moskwa w rozmowie ze "Sportowymi Faktami".

Zobacz wideo "Chcielibyśmy więcej Moderów, mniej Krychowiaków. Ale Grzesiek bardzo się przyda reprezentacji"

Rybus i Krychowiak przejdą przez granicę pieszo

Rybus w poniedziałek przeszedł kolejny test na koronawirusa, a tym razem wynik okazał się negatywny. Jednak przepisy stanowią, że musi pozostać w izolacji jeszcze przez dziesięć dni. - Będę przechodził przez granicę pieszo. Tak jak w pierwszą stronę, gdy jechaliśmy na zgrupowanie z Grześkiem Krychowiakiem. Lecieliśmy półtorej godziny z Moskwy do Kaliningradu. Później jechaliśmy 40 minut do polskiej granicy i przekroczyliśmy ją spacerkiem. Po drugiej stronie czekał na nas samochód, który zawiózł nas do Gdańska. Podobnie ma to wyglądać w drugą stronę - zdradził Rybus.

To efekt trudności z lotami do Rosji i najwygodniejsze rozwiązanie w obliczu pandemii. Żeby wjechać do Rosji "trzeba być zgłoszonym przez pracodawcę, że ich pracownik wraca do kraju wykonywania swoich obowiązków. Do listy takich osób, zgłoszonych do wjazdu do Rosji, dostęp mają funkcjonariusze straży granicznej".

Mecz Polska - Bośnia i Hercegowina w ramach 4. kolejki Ligi Narodów rozpocznie się w środę o 20:45. Relacja na żywo w Sport.pl. Zwycięstwo bardzo przybliżyłoby ekipę Jerzego Brzęczka do utrzymania w Dywizji A, o czym więcej piszemy tutaj >>

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ