Legenda reprezentacji Niemiec uderza w Joachima Loewa. "Musi z tym skończyć"

Niemcy zanotowali we wtorek już 3. remis w tegorocznej Lidze Narodów, remisując ze Szwajcarią 3:3. Lothar Mattheaus, legenda niemieckiej piłki, skrytykował Joachima Loewa. - Musi z tym skończyć - powiedział w rozmowie z "Bildem".

Trzy gole do przerwy, trzy gole po przerwie. I remis 3:3. Już kolejny reprezentacji Niemiec w Lidze Narodów, która we wtorek nie zdołała w Kolonii pokonać Szwajcarów. W czterech meczach tych rozgrywek, aż trzykrotnie zespół Joachima Loewa remisował, w tym już po raz drugi ze Szwajcarią.

Lothar Matthaeus, legenda reprezentacji Niemiec, skrytykował Loewa za jego decyzje dotyczące składu i formacji niemieckiej kadry. - Jeszcze przed meczem mówiłem, że reprezentacja czuje się najlepiej z trzema obrońcami. Loew znowu spróbował czegoś innego. Musi z tym skończyć - podkreślił Matthaeus, w rozmowie z "Bildem".

- Gdybym był selekcjonerem, miałbym ból głowy z taką obroną, gdybym chciał walczyć za rok o mistrzostwo Europy. Ale jako kibic mógłbym powiedzieć "Dziękuję, Jogi. Przeżyliśmy piłkarski spektakl ze wspaniałym atakiem i fatalną obroną" - dodał Matthaeus.

Hiszpanie znajdują się na pierwszym miejscu w swojej grupie, o punkt wyprzedzając Niemców. Będąca na 3. pozycji Ukraina także ma sześć punktów, tak jak zespół Joachima Loewa. Na ostatnim miejscu znajduje się Szwajcaria, która tym samym jest na pozycji oznaczającej spadek z Dywizji A.