Koszmarny błąd Davida de Gei! Sensacyjna porażka Hiszpanii [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii sensacyjnie przegrała na wyjeździe z Ukrainą 0:1. W drugiej połowie fatalny błąd popełnił David De Gea, co wykorzystał Tsygankow.

Hiszpanie byli zdecydowanym faworytem wtorkowego spotkania w Lidze Narodów z Ukrainą. Zespół Luisa Enrique od pierwszych minut starał się pokazać, kto na boisku ma więcej jakości, jednak nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Buszczana. Gospodarze próbowali odpowiadać, jednak dobry strzał Mykolenki nie zaskoczył De Gei.

W 75. minucie fatalny błąd popełnił hiszpański bramkarz. Bardzo dobre podanie otrzymał Tsygonkow, który strzałem sprzed pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W tym czasie De Gea był daleko przed własnym polem karnym, przez co musiał się cofać, znacznie ułatwiając zadanie ukraińskiemu zawodnikowi.

Pomimo tej porażki, Hiszpanie nadal znajdują się na pierwszym miejscu w swojej grupie, o punkt wyprzedzając Niemców, którzy we wtorek zanotowali już trzeci remis w czwartej kolejce Ligi Narodów. 3. Ukraina także ma sześć punktów. Na ostatnim miejscu znajduje się Szwajcaria, która tym samym jest na pozycji oznaczającej spadek z Dywizji A.