Znany następca Michniewicza? "Prawdopodobnie zdecydują się na ten wariant"

Czesław Michniewicz po raz ostatni poprowadzi reprezentację Polski do lat 21, która we wtorek zmierzy się z Bułgarią w el. Euro U-21. Portal meczyki.pl ujawnił, kto prawdopodobnie zostanie jego następcą. W ostatnim spotkaniu kwalifikacyjnym na turniej finałowy młodzieżową kadrę ma przejąć Maciej Stolarczyk, obecny selekcjoner Polski do lat 17.

- Dzień przed meczem kadry U-21 z Bułgarią, Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego podał informację, że Czesław Michniewicz przestaje być selekcjonerem młodzieżówki. Wiadomość, którą potwierdził nam PZPN, nieco poirytowała Michniewicza. Szkoleniowiec liczył, że z drużyną pożegna się w listopadzie, po eliminacjach do Euro. Związek miał inne plany, a jego następcę ogłosi w tym tygodniu - pisał w swoim tekście Kacper Sosnowski.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

Michniewicz jest trenerem Polski U-21 od trzech lat. Największym jego sukcesem był awans z zespołem na finały młodzieżowych mistrzostw Europy  w 2019 roku, które odbyły się we Włoszech i San Marino. Młodzieżówka jest bliska awansu na kolejną imprezę Euro U-21. Aby tak się stało, Polacy muszą wygrać wtorkowy mecz z Bułgarią i ostatni, listopadowy z Łotwą. To prawdopodobnie wystarczy do bezpośredniego awansu z drugiego miejsca - pięć najlepszych drużyn ze wszystkich 9 grup eliminacyjnych będzie miało pewne miejsce w turnieju finałowym.

Pożegnanie Michniewicza z Polską U-21. Maciej Stolarczyk ma go zastąpić

Mecz z Bułgarią będzie dla Michniewicz pożegnaniem z kadrą, dzięki czemu skupi się tylko na pracy w Legii Warszawa. W ostatnim spotkaniu eliminacyjnym kadrę Polski do lat 21 poprowadzi już nowy trener.  Kilka dni temu informowaliśmy, że nie będzie nim Jacek Magiera. - Boniek od początku zaznaczał, że godzenie dwóch funkcji na dłuższą metę nie wchodzi w grę - bo w listopadzie chciał, by kadrę poprowadził już nowy selekcjoner. Zapewne Boniek jest już z nim dogadany, bo jego nazwisko mamy poznać w ciągu kilku dni. Według naszych ustaleń głównym kandydatem na objecie funkcji po Michniewiczu, nie jest jednak Jacek Magiera, który prowadzi obecnie kadrę U-19 i jego wybór może wydawać się naturalny - pisał Kacper Sosnowski.

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl poinformował, że nowym selekcjonerem Polski U-21 zostanie Maciej Stolarczyk, były trener Wisły Kraków i Pogoni Szczecin, a obecnie piastujący to stanowisko w reprezentacji Polski U-17. - Federacja zdecyduje się najprawdopodobniej na ten wariant, bo dobrze zna szkoleniowca, z którym współpracuje od lat. Woli czerpać ze swoich zasobów. Ludzi, którzy dobrze wiedzą, w jaki sposób działa związek - napisał dziennikarz.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: