Mecz młodzieżowej reprezentacji Polski odwołany! Rywale zrezygnowali

Reprezentacja Polski do lat 19 miała w poniedziałek rozegrać spotkanie towarzyskie z Danią w Świnoujściu. Jednak mecz zaplanowany na 20:30 się nie odbędzie. Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat, w którym informuje, że Duńczycy zrezygnowali z rozgrywania tego spotkania.

Dwa dni przed meczem Polska - Dania przeprowadzono testy wymazowe u całej polskiej kadry i wykryto przypadki koronawirusa wśród członków sztabu szkoleniowego. 

Zobacz wideo Kadra Jerzego Brzęczka jeszcze tak nie grała. "To zmiażdżyło Finów"

Mecz kadry U-19 odwołany. Duńczycy zrezygnowali po pozytywnych testach w polskim sztabie

- Te osoby od niedzieli były odizolowane od zespołu. Pomimo przygotowania drużyny gospodarzy do meczu, w poniedziałek reprezentacja Danii zrezygnowała z rozegrania spotkania - czytamy w komunikacie wydanym przez PZPN. - Wszyscy zawodnicy mieli negatywne testy. Ze strony naszej kadry była gotowość do gry - napisał na Twitterze członek sztabu kadry, Michał Zachodny. 

Polacy zagrali już jeden sparing z Duńczykami. Zawodnicy Jacka Magiery przegrali 1:3 w czwartek, 8 października w Kołobrzegu. Drugie spotkanie miało być ostatnim sprawdzianem dla kadry na zaplanowane na listopad mecze eliminacji mistrzostw Europy do lat 19. Polacy zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną (11.11), Estonią (14.11) i Irlandią (17.11). Nie wiadomo, czy poprowadzi ich trener Magiera, bo według niektórych doniesień miałby poprowadzić kadrę U-21, którą na rzecz trenowania Legii Warszawa pozostawi Czesław Michniewicz

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.