Włoscy piłkarze wściekli po meczu z Polską. "Nigdy czegoś takiego nie widziałem"

- Nigdy czegoś takiego nie widziałem - po meczu reprezentacji Włoch z Polską (0:0) powiedział Lorenzo Pellegrini. Zawodnik "Azzurrich" skrytykował w ten sposób murawę na stadionie w Gdańsku, która jego zdaniem była niedopuszczalna. Zresztą nie tylko jego, ale całej włoskiej drużyny.

Bezbramkowy remis z Włochami to rezultat, z którego Polacy mogą być zadowoleni. Goście przed niedzielnym meczem stawiani byli w roli faworytów, ale drużyna Jerzego Brzęczka tym faworytom się postawiła. Mogła z nimi nawet wygrać, ale nie wykorzystała kilku dobrych sytuacji. Czujny był też Gianluigi Donnarumma, którego zaskoczyć próbowali m.in. Jakub Moder i Karol Linetty. Zdaniem Włochów to jednak nie dobra gra, a słaba murawa sprawiła, że oni tego meczu nie zdołali wygrać.

Zobacz wideo Kosmiczne pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

Włosi krytykują murawę stadionu w Gdańsku. "Nigdy czegoś takiego nie widziałem"

Po zakończeniu meczu włoscy piłkarze, a także ich trener skrytykowali stan murawy stadionu Energa. - Na pewno nam nie pomógł. Nigdy czegoś takiego nie widziałem - powiedział Lorenzo Pellegrini. - Ciężko grało się na tej murawie. Stworzyliśmy wiele okazji, tak samo jak Polska. Miejmy nadzieję, że następnym razem poradzimy sobie lepiej i wykorzystamy nasze możliwości - dodał Marco Veratti, jeden z najlepszych zawodników niedzielnego spotkania.

- Trudno było grać. Niestety, mieliśmy wiele okazji, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale zostaliśmy ukarani przez okropny stan boiska" - przyznał trener reprezentacji Włoch, Roberto Mancini.

Niezależnie od stanu murawy, Polacy z remisu z Włochami mogą być zadowoleni. Z meczu na mecz w ich grze pozytywów widać coraz więcej. Teraz kadra Brzęczka przeniesie się do Wrocławia, gdzie w środę zagra z ostatnią w tabeli Bośnią i Hercegowiną, która po trzech kolejkach ma dwa punkty. Zremisowała z Włochami (1:1) i Holandią (0:0), a miesiąc temu przegrała z Polską (1:2). Początek spotkania o 20.45.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.