Lewandowski zszedł ze względu na uraz. To pierwsza taka sytuacja od pięciu lat

Robert Lewandowski nie dokończył niedzielnego meczu z Włochami (0:0). Został zdjęty w 83. minucie. Zaraz po spotkaniu komentatorzy TVP Sport poinformowali, że kapitan reprezentacji Polski nabawił się kontuzji kostki.

Ale o tym, że z kostką Roberta Lewandowskiego jest coś nie tak, było widać zaraz po zmianie. Kamery pokazały wtedy jego nogę obłożoną lodem. Kapitan reprezentacji Polski siedział na ławce rezerwowych, skąd chwilę wcześniej podniósł się Karol Linetty. To on zmienił Lewandowskiego, ale wcześniej na boisku pojawił się inny napastnik - Arkadiusz Milik, który w 70. minucie zmienił Mateusza Klicha.

Lewandowski zdjęty z boiska. To nie zdarzało się zbyt często

Lewandowski w pierwszej połowie się starał, ale nie oddał żadnego strzału. Po przerwie też nie. Najbliżej był w 17. minucie, kiedy rozgrywający dobry mecz Klich dograł piłkę w kierunku Lewandowskiego, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Emerson.

Lewandowski został zmieniony w meczu reprezentacji o punkty po raz pierwszy od ponad pięciu lat. Od 7 września 2015 roku i meczu z Gibraltarem, kiedy ówczesny selekcjoner Adam Nawałka zdjął Lewandowskiego w 66. minucie. Przy stanie 6:0 zmienił go Piotr Zieliński. Polska wygrała tamto spotkanie 8:1.

Polska w niedzielę bezbramkowo zremisowała z Włochami i po trzech meczach w Lidze Narodów zajmuje trzecie miejsce w grupie. Ma cztery punkty, czyli tyle samo, ile Holandia i o jeden mniej od Włochów. Teraz kadra Brzęczka przeniesie się do Wrocławia, gdzie w środę zagra z ostatnią w tabeli Bośnią i Hercegowiną, która po trzech kolejkach ma dwa punkty. Zremisowała z Włochami (1:1) i Holandią (0:0), a miesiąc temu przegrała z Polską (1:2). Początek spotkania o 20.45.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl