Tak wygląda sytuacja w grupie Ligi Narodów po meczu Polska - Włochy

W obu niedzielnych meczach grupy 1. dywizji A Ligi Narodów padły bezbramkowe remisy. Reprezentacja Polski utrzymała dzięki temu trzecie miejsce w tabeli, a do prowadzących Włochów traci dwa punkty.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Bośnia i Hercegowina zremisowała na własnym boisku z Holandią 0:0. Polacy mieli szanse na objęcie pozycji lidera w przypadku pokonania Włochów, ale nie wykorzystali tej okazji, bezbramkowo remisując z ekipą Roberto Manciniego. Polacy tym samym pozostali na trzecim miejscu - są za Holandią ze względu na porażkę w bezpośrednim spotkaniu w Amsterdamie (0:1).

Zobacz wideo "Milik popełnił błąd, ale będzie miał lepszą pozycję negocjacyjną"

Tak wygląda tabela na półmetku rozgrywek:

  1. Włochy 5 pkt bramki 2:1
  2. Holandia 4 pkt 1:1
  3. Polska 4 pkt 2:2
  4. Bośnia i Hercegowina 2 pkt 2:3

Do turnieju finałowego Ligi Narodów - który zostanie rozegrany w dniach 6-10 października 2021 roku - awansuje tylko zwycięzca grupy. Najsłabsza ekipa spadnie do dywizji B Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski zagra kolejny mecz w środę

Kolejne mecze w grupie 1. dywizji A Ligi Narodów zostaną rozegrane w środę. O 20:45 Polska zagra z Bośnią i Hercegowiną, a o tej samej porze rozpocznie się starcie Włochów z Holandią. Ostatnie dwie kolejki zostaną rozegrane w listopadzie - Polaków będą czekać jeszcze mecze z Włochami (wyjazd) i Holandią (u siebie).

Więcej o: