Reprezentacja Polski gromi Finlandię! Hat-trick Grosickiego!

Reprezentacja Polski pokonała Finlandię 5:1 w meczu towarzyskim. Hat-trickiem popisał się Kamil Grosicki.

To był doskonały wieczór reprezentacji Polski, w której błyszczał Kamil Grosicki. Skrzydłowy West Bromwich Albion jeszcze w pierwszej połowie strzelił trzy gole, popisując się klasycznym hat-trickiem.

Polska pewnie pokonała Finlandię

Pierwszą bramkę Grosicki zdobył w 9. minucie. Akcja zaczęła się od podania Damiana Kądziora do Arkadiusza Milika w pole karne Finów. Napastnik Napoli, mimo obecności rywali, zdołał opanować piłkę i wycofać ją przed pole karne, skąd Grosicki popisał się ładnym strzałem.

W 18. minucie prowadziliśmy już dwoma golami. Kapitalnym zagraniem z prawej strony popisał się Jakub Moder, a Grosicki, chociaż miał ostry kąt i bramkarz Finlandii spodziewał się podania, oddał strzał, którym zdobył drugą bramkę w meczu. 20 minut później skrzydłowy WBA skompletował hat-tricka. Z prawej strony zagrywał Krzysztof Piątek, piłka odbiła się od Leo Vaisanena i spadła pod nogi Grosickiego, który podobnie jak przy pierwszym trafieniu, popisał się ładnym uderzeniem sprzed pola karnego.

W 53. minucie prowadziliśmy 4:0. Akcja zaczęła się od sprytnego zachowania Grosickiego, który zostawił piłkę Kądziorowi. Ten przedarł się w tłoku w polu karnym Finów i wyłożył piłkę Piątkowi, który z bliska pokonał Jesse Joronena.

W meczu z Finlandią w polskiej bramce zadebiutował Bartłomiej Drągowski. Golkiperowi Fiorentiny nie udało się jednak zachować czystego konta. W 68. minucie bardzo ładnym uderzeniem z naszego pola karnego popisał się Ilmari Niskanen, który nie dał szans Drągowskiemu na skuteczną interwencję.

Polacy odpowiedzieli i ustalili wynik meczu w 87. minucie. Z lewej strony doskonale piłkę wycofał Michał Karbownik, a bardzo ładnym uderzeniem popisał się Milik.

Następny mecz reprezentacja Polski zagra w niedzielę. Naszym rywalem w Lidze Narodów będą Włosi. Początek spotkania w Gdańsku o godzinie 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl