Brzęczek zapowiada debiuty w reprezentacji Polski. Zdradził jedno nazwisko

- Będą debiuty w reprezentacji Polski - powiedział Jerzy Brzęczek przed środowym meczem z Finalandią, w którym selekcjoner zdradził, że od pierwszej minuty w bramce wystąpi Bartłomiej Drągowski.

Jerzy Brzęczek wyleczył koronawirusa i dotarł na zgrupowanie reprezentacji Polski przed pierwszym meczem z Finlandią. Ale nie wszyscy mają tyle szczęścia. Na wtorkowej konferencji prasowej selekcjoner przekazał, że jeden z jego zawodników przebywa w izolacji (już wiadomo, że chodzi o Macieja Rybusa). - Każda taka wiadomość jest dla nas bardzo zła, ale niestety nie mamy na to wpływu. Dzisiaj wieczorem w miejsce zakażonego zawodnika zostanie powołany nowy piłkarz. Decyzja, kto do nas dołączy, zostanie podjęta po odprawie sztabu szkoleniowego - dodał Brzęczek.

Zobacz wideo

Jerzy Brzęczek chwali Piotra Zielińskiego i zapowiada debiuty

Jeszcze przed zgrupowaniem wiadomo było, że koronawirusa ma także Piotr Zieliński. - To dla nas ogromna strata. Wielu go krytykuje za grę, ale ja mam inne zdanie na ten temat. Piotrek robi fantastyczne rzeczy w wielu aspektach, które są bardzo ważne dla drużyny. Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany i musimy sobie radzić bez niego - przyznał Brzęczek.

Kadra w ciągu ośmiu dni rozegra aż trzy spotkania. Zacznie od towarzyskiego meczu z Finlandią, w którym selekcjoner zapowiedział, że wystąpią debiutanci. - Musimy tym składem rotować, bo wielu zawodników w ubiegłym tygodniu rozegrało już trzy mecze. Trzeba patrzeć na najbliższe tygodnie, miesiące i obserwować, jak zawodnicy będą prezentowali się w tym szalonym okresie. Nie wszyscy mieli optymalny okres przygotowawczy, niestety pojawiały się kontuzje. Najważniejsze jest dla nas zdrowie piłkarzy - powiedział Brzęczek.

Jerzy Brzęczek zdradził, kto wystąpi w bramce w meczu z Finlandią

- Jeśli chodzi o środowy mecz z Finlandią, już wielokrotnie powtarzałem, że będziemy chcieli dać szansę zawodnikom, którzy w ostatnim okresie nie rozegrali wielu spotkań. W składzie przewidujemy zawodników młodych, będą debiuty reprezentacji. Chcemy sprawdzić potencjał. A nazwiska? Mogę zdradzić, że od pierwszej minuty w bramce stanie Bartłomiej Drągowski - zakończył selekcjoner. Początek meczu Polska - Finlandia w środę o 20.45.

Przeczytaj też:

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: