Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przełom! Znakomite wiadomości dla polskich kibiców. UEFA pozwala na wejście kibiców na stadiony

UEFA zdecydowała na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego, że podczas październikowych meczów m.in. reprezentacji Polski, kibice będą mogli wejść na trybuny! Początkowo organizatorzy będą mogli wpuścić na stadion max. 30 procent pojemności trybun.

Reprezentacja Polski aż 5 z 6 meczów, które rozegra do końca 2020 roku, rozegra w Polsce. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że kibice spotkania w ramach Ligi Narodów będą musieli obejrzeć w telewizji, w związku z decyzją UEFA, że fani nie będą mogli być obecni na trybunach podczas meczów pod egidą europejskiej federacji.

Zobacz wideo Mila pyta Peszkę: Dlaczego tak mało osób wie, że masz złote serce?

W czwartek Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował jednak, że kibice będą mogli obejrzeć październikowe mecze z trybun stadionów. Początkowo fani będą mogli zająć jedynie 30 procent pojemności trybun - podobnie, jak podczas meczu o Superpuchar Europy w Budapeszcie, w którym Bayern Monachium wygrał 2:1 po dogrywce z Sevillą. Nie jest to jednak decyzja, która zmusza organizatorów do wpuszczenia kibiców na trybuny - nadal nie będą oni mogli wejść na stadion, jeśli zakazuje tego lokalne prawo.

- Ta decyzja to pierwszy krok, który stawia zdrowie fanów na pierwszym miejscu i jest zgodny z prawem każdego kraju. Chociaż wszyscy mamy do czynienia ze wspólnym wrogiem, jakim jest COVID, kraje mają różne podejście i różne wyzwania. Ta decyzja pozwala na większość elastyczność przy wpuszczeniu kibiców na trybuny niż dotychczas, zachowując ocenę lokalnych władz - przyznał Aleksander Ceferin, prezydent UEFA.

- 27 krajów w Europie już wpuszcza kibiców na trybuny. W tych trudnych czasach ważne jest, aby wprowadzić więcej nadziei i pasji do życia kibiców piłki nożnej. Zachęcamy ich do odpowiedniego zachowania i przestrzegania wszelkich środków sanitarnych, obowiązujących dla ich zdrowia, ale także zdrowia ich klubu czy reprezentacji - dodał Ceferin.

O tym, jak wiele dla PZPN znaczy decyzja o wpuszczeniu kibiców na trybuny podczas meczów reprezentacji, pisał w swoim tekście Kacper Sosnowski. (więcej TUTAJ)

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ