Był o krok od gry w kadrze Smudy. "To szalone. Pokazał mi skład ze mną"

Maor Melikson zdradził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że był o krok od gry w reprezentacji Polski. Były piłkarz Wisły Kraków opowiedział także o swoim spotkaniu z Franciszkiem Smudą.

Maor Melikson dekadę temu był gwiazdą polskiej ligi. Wraz z Wisłą Kraków Izrealczyk sięgnął po tytuł mistrza Polski w 2011 roku i był bliski osiągnięcia upragnionego celu Bogusława Cupiała - awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W ostatnich minutach rewanżowego starcia awans odebrał gol strzelony przez piłkarzy Apoelu Nikozja.

Zobacz wideo Ekstraklasa ma problem z drugą falą pandemii

Melikson: Smuda chciał, bym grał w polskiej kadrze

W tym samym czasie w polskich mediach pojawiła się informacja, że Melikson może występować w reprezentacji Polski. Wyszło na jaw, że jego matka posiada polski paszport. Izraelczyk opowiedział na łamach "Israel Hayom" o tym, jak blisko był gry w polskiej kadrze. - Dziś wydaje się to szalone, ale selekcjoner reprezentacji Polski przyleciał do mnie i powiedział, że chce, bym grał w kadrze. Pokazał mi nawet skład ze mną. "Tu gra Lewandowski, a ty byłbyś tutaj" - opisał swoje spotkanie z Franciszkiem Smudą.

Melikson, choć mógł wystąpić wraz z reprezentacją Polski w Euro 2012, zdecydował się grać dla Izraela. - Otrzymałem propozycję gry dla Polski. Polska była gospodarzem Euro i wydawało się, że przede mną coś wielkiego. Przypomniałem sobie jednak swoje dzieciństwo i marzenia o grze dla reprezentacji Izraela. Gdy przyznałem, że rezygnuję gry z Polski, wiedziałem już, że nie wystąpię na wielkim turnieju - dodał były piłkarz Wisły Kraków.

Izraelczyk przypomniał także wizytę jego rodziców w Krakowie, gdy obejrzeli z trybun jeden z nielicznych meczów Meliksona w Polsce. Byli obecni na derbach Krakowa, w których Wisła zapewniła sobie tytuł mistrza Polski. - Jednym z niewielu meczów, na którym byli moi rodzice, wygraliśmy tytuł mistrza Polski. Ja strzeliłem wtedy gola. Podbiegłem do nich, a tę chwilę zapamiętam do końca życia. Oni chcieli dla mnie studiów, ja zostałem piłkarzem - zakończył Melikson, który karierę piłkarza zakończył w Izraelu.

Przeczytaj także:

Więcej o: