Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Glik wyrównał rekord reprezentacji Polski. Przeszedł do historii

Kamil Glik wyrównał rekord strzelecki reprezentacji Polski. 32-latek, który strzelił gola w poniedziałkowym meczu Polski z Bośnią i Hercegowiną (2:1), wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych obrońców w historii naszej kadry. Zajmuje je wraz z Jerzym Gorgoniem, Tomaszem Hajto i Tomaszem Kłosem.

Była 45. minuta meczu. Bośnia prowadziła już 1:0, ale to Polacy atakowali. Kamil Grosicki ustawił piłkę w narożniku boiska, by wykonać rzut rożny otrzymany po zablokowanym strzale Arkadiusza Milika. Skrzydłowy West Bromwich Albion popisał się świetnym dośrodkowaniem, po którym najlepiej w polu karnym gospodarzy zachował się Kamil Glik. Obrońca wygrał pojedynek główkowy z jednym z rywali i mocnym strzałem pokonał Asmira Begovicia.

Zobacz wideo Potęgi chcą Sebastiana Walukiewicza. "Takich piłkarzy nie ma" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Kamil Glik strzelił szóstego gola i wyrównał rekord reprezentacji Polski

Bramka zdobyta przez Glika dała nie tylko sygnał do ataku polskiej kadrze, która ostatecznie wygrała mecz 2:1 (drugiego gola strzelił Grosicki). 32-latkowi dała też miejsce w historii. Poniedziałkowe trafienie było szóstym we wszystkich występach Glika w kadrze. Dzięki takiej liczbie bramek w drużynie narodowej, Glik awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Biało-czerwonych. Pierwsze miejsce, które zajmuje wspólnie z Jerzym Gorgoniem, Tomaszem Hajto i Tomaszem Kłosem.

Glik jest dla polskiej kadry kimś takim, jak Sergio Ramos dla reprezentacji Hiszpanii. Statystyki Hiszpana są jednak nieporównywalnie lepsze. On w miniony weekend strzelił dwa gole w meczu z Ukrainą (4:0), które dały mu miano najskuteczniejszego obrońcy w rozgrywkach reprezentacyjnych w historii. Ramos w 172 meczach w hiszpańskiej reprezentacji strzelił 23 gole.

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ