Tak wygląda sytuacja w 'polskiej grupie' Ligi Narodów. Kluczowe zwycięstwo dla Brzęczka

Polscy piłkarze awansowali na trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów. Na prowadzeniu są reprezentanci Włoch.

Biało-czerwoni pokonali w Zenicy Bośnię i Hercegowiną 2:1. W 24. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce z rzutu karnego Harisa Hajradinovicia. Bośniacy otrzymali "jedenastkę" po faulu Jana Bednarka. W 45. minucie bramkę dla gości zdobył Kamil Glik. Zwycięskiego gola dla naszej reprezentacji strzelił Kamil Grosicki w 67. minucie. To historyczne pierwsze zwycięstwo Polaków w rozgrywkach Ligi Narodów. Jest też kluczowe walce o utrzymanie w dywizji A.

Polacy awansowali w tabeli Ligi Narodów

W drugim poniedziałkowym meczu naszej grupy Holandia przegrała u siebie z Włochami 0:1. Jedyną bramkę zdobył Nicolo Barella w 45. minucie. Po tej wygranej Włosi są na pierwszym miejscu w tabeli. Druga jest Holandia, a Polska awansowała z czwartej na trzecią pozycję. Ostatnie miejsce zajmuje reprezentacja Bośni i Hercegowiny.