Hiszpania rozbiła Ukrainę. Ansu Fati show! Niemcy wciąż bez wygranej

Hiszpanie wygrali na własnym stadionie z Ukrainą aż 4:0, a Niemcy niespodziewanie zremisowali ze Szwajcarami 1:1. Tym samym niemiecki zespół nadal nie odniósł zwycięstwa w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Narodów.

Hiszpanie błyskawicznie objęli prowadzenie w meczu z Ukrainą. Już w 3. minucie Sergio Ramos wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu Kryvtsova. W 29. minucie kapitan Realu Madryt podwyższył wynik, wykorzystując dośrodkowanie Olmo, popisując się kapitalnym uderzeniem głową. Zaledwie trzy minuty później Ansu Fati otrzymał piłkę od Reguillona, minął jednego z rywali i linii pola karnego uderzył po dalszym słupku, nie dając szans ukraińskiemu bramkarzowi na interwencję. Zespół Luisa Enrique kontrolował później przebieg meczu, utrzymując bezpieczne prowadzenie do końca meczu. Wynik meczu na 4:0 ustalił w 84. minucie Ferran Torres.

Fatalna passa Niemców trwa

Znacznie gorzej poradził sobie zespół Joachima Loewa. Po remisie na własnym stadionie z Hiszpanią, Niemcy zamierzali szybko przełamać złą passę w Lidze Narodów. Bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 14. minucie, gdy Gundogan płaskim strzałem sprzed pola karnego pokonał Sommera. W drugiej połowie Szwajcarzy zdołali jednak wyrównać, wykorzystując błędy w kryciu przez niemieckich obrońców. Widmer otrzymał piłkę w polu karnym i silnym strzałem po ziemi pokonał Leno.

Tym samym Niemcy nadal nie mogą poszczycić się zwycięstwem w rozgrywkach Ligi Narodów. W poprzedniej edycji zdołali zanotować jedynie dwa remisy w czterech starciach z Holandią i Francją. W obecnej edycji także dotychczas zdobyli dwa punkty, po remisach z Hiszpanią i Szwajcarią.