Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy na szóstkę! Świetny mecz drużyny Czesława Michniewicza w eliminacjach ME U-21

Reprezentacja Polski w znakomitym stylu pokonała Estonię aż 6:0 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Dzięki temu zespół Czesława Michniewicza pozostał w walce o zwycięstwo w grupie.

Przewaga drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza nie budziła wątpliwości nawet przez chwilę. Polacy wyszli na prowadzenie już w 4. minucie po kapitalnej akcji Bogusza, który przerzucił piłkę nad jednym z rywali, a następnie przelobował Nomma, który wyszedł z bramki. Dziesięć minut później było już 2:0, gdy Klimala minął rywala i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. W 34. minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się Kamiński, który ruszył lewym skrzydłem, minął dwóch rywali, a następnie strzałem z ostrego kąta podwyższył prowadzenie Polaków.

Zobacz wideo Krychowiak: Jestem dumny z Roberta Lewandowskiego [Rozmowa Sport.pl]

Polacy po przerwie błyskawicznie podwyższyli wynik. Piłka po strzale Kowalczyka spadła pod nogi Gumnego, który płaskim strzałem skierował ją do siatki. Estończycy byli tłem zespołu Michniewicza, co potwierdzało się także w kolejnych minutach. W 58. minucie Bogusz uderzył z linii pola karnego i choć Nomm miał piłkę na rękach, ta wpadła do siatki. W 81. minucie Tomczyk kapitalnie ruszył do podania Kiwiora za plecy obrony, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go i z ostrego kąta skierował piłkę do pustej bramki.

W drugim meczu "polskiej" grupy Rosja pokonała 2:0 Bułgarię, utrzymując się tym samym na prowadzeniu w grupie 5. Polacy są na 2. miejscu, tracąc cztery punkty do lidera, z którym zmierzą się we wtorek. Trzeba mieć także na uwadze, że zespół Czesława Michniewicza ma rozegrany mecz mniej, więc w przypadku zwycięstwa w Łodzi i kolejnym meczu, Polacy mają jeszcze szanse na zwycięstwo w grupie.

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ