Niemcy stracili zwycięstwo w meczu z Hiszpanią w ostatniej akcji! Była 95. minuta!

Niemcy zremisowali na wlasnym stadionie z Hiszpanią 1:1, w ramach pierwszej kolejki piłkarskiej Ligi Narodów. Zespół Joachima Loewa stracił decydującą bramkę w ostatniej akcji meczu. Tym samym ponownie rywalizację w rozgrywkach rozpoczynają od straty punktów.

W czwartek rozpoczęły się zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. W I Dywizji znalazło się tym razem nie 12 zespołów, a 16, dzięki czemu w najwyższej dywizji utrzymali się m.in. Niemcy i Polacy. W czwartek zespół Joachima Loewa zmierzył się w Stuttgarcie z Hiszpanią w swoim pierwszym meczu w tej edycji rozgrywek.

Od początku spotkania przewagę mieli Niemcy. Już w 11. minucie świetną okazję miał Kehrer, jednak de Gea odbił piłkę po jego strzale. Chwilę później fatalny błąd popełnił Trapp, który wybiegł z pola karnego, gdzie minął się z piłką, do której dobiegł Rodrigo. W ostatniej chwili niemiecki bramkarz zdołał jednak odebrać mu ją wślizgiem, ratując swój zespół przed utratą bramki. Kilka minut później świetnym uderzeniem popisał się Sane, jednak de Gea po raz kolejny znakomicie interweniował. Do końca pierwszej połowy utrzymał się jednak bezbramkowy remis.

Drugą połowie kapitalnie rozpoczęli Niemcy. Werner otrzymał w polu karnym piłkę od Gosensa, po czym pewnym strzałem po ziemi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 61. minucie mogło już być 2:0. Sane, który nie był w doskonałej pozycji do strzału, postanowił wyłożyć piłkę nadbiegającemu Kroosowi. Ten trafił jednak jedynie w boczna siatkę. Hiszpanie odpowiedzieli m.in. strzałem Thiago sprzed pola karnego. Gdy wydawało się, że Niemcy utrzymają prowadzenie do końca spotkania, w 95. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jose Gaya, wykorzystując zamieszanie w polu karnym.

W drugim meczu grupy 4 I Dywizji, Ukraina pokonała 2:1 Szwajcarię, dzięki czemu prowadzi w tabeli. W niedzielę Ukraina zagra z Hiszpanią, a Niemcy ze Szwajcarią.