Lato zapytany o to, na kogo zagłosuje w wyborach. "Będą ze mną jechali jak z Lubańskim"

- W 2015 roku zagłosowałem na Andrzeja Dudę, bo mówił, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Zamiast tego został prezydentem jednego Polaka - powiedział Grzegorz Lato, który apeluje o "więcej spokoju" w polskiej przestrzeni publicznej.

Grzegorz Lato to legenda reprezentacji Polski i dwukrotny medalista mistrzostw świata (w 1974 roku został królem strzelców turnieju) i dwukrotny medalista olimpijski. W latach 2008-2012 był prezesem PZPN-u, a wcześniej był senatorem V kadencji (lata 2001-2005), wybranym z list SLD. W rozmowie ze "Sportowymi Faktami" wyjawił, że jest załamany aktualnymi podziałami w Polsce i agresją w sferze publicznej. Jednocześnie nie chciał odpowiedzieć na pytanie o to, na kogo będzie głosował. 

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

- O nie, nie powiem panu, bo będą ze mną jechali jak z Włodkiem Lubańskim. W 2015 roku zagłosowałem na Andrzeja Dudę, bo mówił, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Zamiast tego został prezydentem jednego Polaka - powiedział, odnosząc się do deklaracji Lubańskiego o tym, że będzie głosował na Rafała Trzaskowskiego.

Lato: Ważne jest to, żeby głosować. To moralny obowiązek

Zdaniem Laty Polska potrzebuje "więcej spokoju". - Muszę panu powiedzieć, że strasznie się u nas zaroiło od fanatyków. Naród jest podzielony jak nigdy i mnie to bardzo boli. Brat nie rozmawia z bratem, bo mają inne przekonania. To jest chore. My mamy w domu zasadę, że przy stole nie rozmawiamy o polityce i religii. To każdy wie. Dlatego ja chcę, żeby to była moja prywatna sprawa, na kogo zagłosuję. Ale co jest ważne to, żeby głosować. To jest takie prawo i w sumie moralny obowiązek.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. W pierwszej Andrzej Duda dostał o ok. 13 proc. więcej głosów od Rafała Trzaskowskiego, ale badania opinii publicznej przed drugą turą wskazują na niemal idealny remis >>

Więcej o: