Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lubański tłumaczy swoje poparcie w wyborach. "Duda był bardzo agresywny"

Włodzimierz Lubański wytłumaczył, co toi za jego poparciem dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. - Andrzej Duda był bardzo agresywny, dzielił Polaków - powiedział jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii.

- Zawsze grałem w drużynie, która łączyła Polaków. Dzisiaj w polityce jest wiele nieporozumień  i niejasności. Ja oddam głos na Rafała Trzaskowskiego, który chce nas łączyć - powiedział Włodzimierz Lubański w krótkim nagraniu na portalu społecznościowym.

Zobacz wideo Popis Karola Linettego! Zobacz dwa gole Polaka

- Była sytuacja taka, że zadano mi pytanie, na kogo będę głosował. To nie była prośba, tylko zadano mi pytanie i ja odpowiedziałem - wytłumaczył Lubański swój filmik w rozmowie ze "Sportowymi Faktami". Zależy mu na równości, jedności i braku dyskryminacji, co podzielam. Ja grałem w drużynie, która łączyła Polaków i na jedności mi zależy - wyjaśnił, dlaczego poparł właśnie Trzaskowskiego i negatywnie odniósł się do wystąpień publicznych Andrzeja Dudy.

Lubański: Duda był bardzo agresywny, dzielił Polaków

- Nie tylko w ostatnich wypowiedziach był bardzo agresywny, dzielił Polaków. Dlatego zwróciłem uwagę na to, że jako sportowiec, grając w reprezentacji kraju, graliśmy dla wszystkich Polaków. A u niego podział był za bardzo widoczny we wszystkich wypowiedziach - stwierdził.

Włodzimierz Lubański zagrał 75 meczów dla reprezentacji Polski w latach 1963-1980. Napastnik strzelił aż 48 bramek dla kadry narodowej. W swojej bogatej karierze grał w Górniku Zabrze, dla którego zdobył 155 bramek. Później występował m.in w Lokeren, Valenciennes i KRC Mechelen. Jego największym osiągnięciem jest zaś drużynowy złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 roku.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim przewagą ponad 13 pkt proc. Badania opinii publicznej przed drugą turą pokazują, że wynik drugiej tury powinien być dużo bardziej wyrównany. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. 

Przeczytaj też:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ