Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kadra Brzęczka zagra dodatkowe mecze! Zmiany w kalendarzu reprezentacji Polski

UEFA opublikowała nowy terminarz Ligi Narodów 2020/21. Terminy czterech meczów reprezentacji Polski uległy zmianom, ponieważ w październiku i listopadzie odbędą się po trzy mecze każdej reprezentacji, a nie po dwa, jak to było wcześniej.

W porównaniu do pierwotnych terminów, aż cztery ostatnie spotkania zostaną rozegrane w innych dniach. Oprócz meczów w Lidze Narodów, w październiku i listopadzie kadra Brzęczka ma zaplanowane rozegranie po jednym meczu towarzyskim.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

Liga Narodów UEFA: kiedy zagrają Polacy?

  • 4 września, 20:45 - Holandia - Polska
  • 7 września, 20:45 - Bośnia i Hercegowina - Polska
  • 11 października, 20:45 - Polska - Włochy
  • 14 października, 20:45 - Polska - Bośnia i Hercegowina
  • 15 listopada, 20:45 - Włochy - Polska
  • 18 listopada, 20:45 - Polska - Holandia

Polska może zostać gospodarzem Ligi Narodów

Maciej Sawicki w rozmowie z PAP powiedział, że UEFA już potwierdziła, że przyszłoroczny turniej finałowy Ligi Narodów zorganizuje zwycięzca naszej grupy eliminacyjnej, a więc Holandia, Włochy lub Polska. - Co będzie w przypadku zajęcia pierwszego miejsca w tabeli przez Bośnię i Hercegowinę? Wówczas decyzję podejmie UEFA - powiedział sekretarz generalny PZPN.

Już wiadomo, że jeśli reprezentacja Polski wygra grupę, to finałowy turniej rozegrany zostanie na PGE Narodowym i stadionie Legii w Warszawie. PZPN też wystąpił już poprzez Ministerstwo Sportu do rządu ws. deklaracji i niezbędnych gwarancji, które są potrzebne do aplikowania o prawo organizacji turnieju finałowego. Decyzja rządu w tej sprawie powinna zapaść do końca trzeciego kwartału tego roku.

Turniej Final Four, w którym biorą udział cztery najlepsze zespoły, pierwotnie miał odbyć się na początku czerwca 2021 roku, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i przesunięcie na ten termin Euro 2020. 

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ