Doping zabroniony na meczu Holandia - Polska! Rewolucyjny przepis

Podczas wrześniowego starcia Polski z Holandią kibice zebrani na stadionie nie będą mogli dopingować swoich reprezentacji - informuje "De Telegraaf".

Czwartego września piłkarska reprezentacja Polski wróci na boisko. Kadrę Jerzego Brzęczka czeka wyjazdowe spotkanie z Holandią w ramach Ligi Narodów UEFA. Trzy dni wcześniej w tym kraju mają zostać poluzowane kolejne restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Od 1 września kibice będą mogli wrócić na trybuny. Ale jest haczyk, a nawet dwa.

Zobacz wideo "Łukasz Fabiański nie miał nic do powiedzenia. Potworny bałagan" [SEKCJA PIŁKARSKA #52]

Jak informuje "De Telegraaf", kibice będą mogli wypełnić tylko jedną trzecią obiektu (zachowując co najmniej półtorametrowe odstępy) i nie wolno im będzie prowadzić dopingu. Rewolucyjny przepis ma pomóc, by nie rozprzestrzeniać koronawirusa. Z kolei 9 września Polska zagra z Bośnią. W grupie 1 LN zmierzymy się też z Włochami.

Tydzień temu Komitet Wykonawczy UEFA podjął ostateczną decyzję dotyczącą kształtu eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Kluczowa zmiana zakłada, że w ustalaniu poszczególnych koszyków przed losowaniem pod uwagę będzie brany ranking FIFA po zakończeniu rozgrywek w Lidze Narodów.

Jak wygląda sytuacja w Holandii

Niemal 50 tysięcy zakażonych i ponad 6 tysięcy ofiar rśmiertelnych - tak prezentuje się bilans koronawirusa w Holandii. Z kolei rozgrywki Eredivisie zostały przerwane w 26. kolejce. Na czele tabeli były: Ajax i AZ Alkmaar, które miały tyle samo punktów. Choć mistrzostwa nie przyznano, to Ajax może zagrać w fazie grupowej LM (to zależy od tego, kto wygra tę edycję LM), a AZ wystąpi w eliminacjach.

Przeczytaj też:

Więcej o: