Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentant Polski piłkarzem sezonu w Chorwacji! Fantastyczne statystyki

Damian Kądzior najlepszym piłkarzem sezonu w lidze chorwackiej! Wyboru dokonali dziennikarze Sata 24, czołowej redakcji sportowej w Chorwacji. Polak imponuje statystykami w barwach drużyny Dynama Zagrzeb.

W poniedziałek Damian Kądzior został mistrzem Chorwacji z Dynamem Zagrzeb. Ekipa ze stolicy wygrała bardzo pewnie krajowe rozgrywki - nad drugim NK Lokomotiwa miała 19 punktów przewagi. Redakcja Sata 24 postanowiła podsumować sezon i wybrała najlepszych piłkarzy. Pierwsze miejsce zajął Kądzior. 

Zobacz wideo Damian Kądzior o trzęsieniu ziemi w Zagrzebiu: To wyglądało jak koniec świata

Damian Kądzior piłkarzem sezonu w Chorwacji!

W uzasadnieniu napisano: Ma za sobą fantastyczny sezon ligowy, w którym zdobył 10 bramek i miał tyle samo asyst w 26 występach. Takie statystyki dały mu powołanie do reprezentacji Polski. Kądzior całkowicie wypchnął ze składu Dynama Izeta Hajrovicia. 28-letni Polak znacząco podniósł swój poziom gry w tym sezonie, a przy takich liczbach trenerowi Dynama ciężko będzie usunąć go z pierwszego składu. 

Drugie miejsce w rankingu zajął Mislav Orsic, a trzecie Bruno Petković - obaj są kolegami Kądziora z Dynama. Polak występuje w Chorwacji od lipca 2018 roku. Wtedy to przeniósł się z Górnika Zabrze za kwotę 400 tys. euro. W tym sezonie we wszystkich rozgrywkach strzelił 13 goli i miał 11 asyst w 33 meczach. 

W reprezentacji zagrał do tej pory cztery razy. Strzelił jednego gola - w czerwcu zeszłego roku w eliminacjach do mistrzostw Europy, gdy Polacy rywalizowali w Warszawie z Izraelem (4:0). Kądzior jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. Grał także w Motorze Lublin i Dolcanie Ząbki.

Przeczytaj też:

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ