Jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii skazany za przemoc domową

Andrzej Szarmach został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu za przemoc domową - informuje francuski dziennik "Le Telegramme".

Andrzej Szarmach od lat mieszka we Francji, dlatego sprawą 61-krotnego reprezentanta Polski zajmował się sąd karny w Angouleme. Wyrok - jak informuje "Le Telegramme" - zapadł w środę. Oprócz ośmiu miesięcy w zawieszeniu Szarmach będzie musiał poddać się opiece psychologicznej oraz przejść dwuletni program mający na celu walkę z uzależnieniem od alkoholu.

Zobacz wideo Piłkarze za kadencji Brzęczka są "niekochani"? Krychowiak: "Po sukcesach są oczekiwania"

Żona już przebaczyła Szarmachowi

Francuski dziennik pisze, że Szarmach, który od dłuższego czasu zmaga się z uzależnieniem od alkoholu, 6 marca zaatakował swoją żonę Małgorzatę, uderzając ją w twarz. Żona już przebaczyła 69-letniemu mężowi i zgodziła się na jego powrót do domu. - Jestem pewna, że już tego nie zrobi. Przez trzy miesiące nie wypił kropli alkoholu - "Le Telegramme" cytuje żonę Szarmacha oraz dodaje, że abstynencję jej męża potwierdzają badania toksykologiczne.

Szarmach to jeden z najlepszych polskich piłkarzy

Szarmach to jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Brązowy medalista mistrzostw świata w RFN w 1974 roku oraz mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. W reprezentacji strzelił 32 gole, co daje mu szóste miejsce na liście wszech czasów.

Ostatnie dziewięć lat swojej kariery piłkarskiej spędził we Francji (1980-1989), gdzie grał w AJ Auxerre, Guingamp, Clermont Foot. Wcześniej występował w Polonii Gdańsk (1969-1970), Stoczniowcu Gdańsk (1970-1971), Arce Gdynia (1971-1972), Górniku Zabrze (1972-1976) i Stali Mielec (1976-1980).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: