Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Jerzy Brzęczek na dłużej w reprezentacji! Znane szczegóły nowej umowy

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu kontraktu z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem. Nowa umowa będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku. Będzie w niej zawarta klauzula dotycząca możliwości przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Wyjaśniła się przyszłość Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski. PZPN podjął decyzję o przedłużeniu wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu selekcjonera. Nowa umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2021 roku. – Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku, bo mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji - przyznał Zbigniew Boniek, cytowany przez portal Łączy Nas Piłka.

Zobacz wideo Świerczewski: Każdy szuka dziury w kadrze Brzęczka

Dwie klauzule w umowie

Co ciekawe, w kontrakcie pojawiły się dwie klauzule. Pierwsza z nich zakłada możliwość rozwiązania umowy w sierpniu 2021 roku. - Wówczas kończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie do dalszej pracy selekcjonera - zdradził Boniek.

Druga klauzula dotyczy możliwości przedłużenia kontraktu do 31 grudnia 2022 roku. Ewentualne przedłużenie do tego czasu uzależnione będzie jednak od wyników uzyskanych w Euro 2021 oraz kwalifikacjach MŚ 2022.

Przeczytaj także:

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (18)
Oficjalnie: Jerzy Brzęczek na dłużej w reprezentacji! Znane szczegóły nowej umowy
Zaloguj się
 • wpac

  Oceniono 6 razy 6

  Boniek, warto oszczędzać?

 • radionieoficjalnie

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedy Kuba miał 5 lat Brzęczek Mu mówi ,,Kuba mów mi wuju, tylko nie przekręcaj" 👍

 • boromir195419

  Oceniono 4 razy 4

  Nowy kontrakt powinien obowiązywać jedynie do zakończenia ME . Dotychczas Brzęczek wykazywał się wyjątkową niekompetencją . Obsadzał zawodników na nietypowych dla nich pozycjach , do kadry powoływał swoich pupili i tych którzy pokazali klasę ... ale w przeszłości . Jego nowatorskiej taktyki nie rozumieli nie tylko kibice ale też piłkarze .ME pokażą czy się
  czegoś nauczył i czy potrafił wyciągnąć wnioski z popełnianych błędów . Dopiero po ME można ew. rozmawiać o przedłużeniu kontraktu .

 • mecenas_misiura

  Oceniono 4 razy 4

  Epidemia, susza, pis, teraz to. Jak nas jeszcze pokarze los? Szarańcza?

 • clownterror13

  Oceniono 3 razy 3

  super !!!!! idziemy na mistrza Europy !!!!

 • robgruby

  Oceniono 3 razy 3

  Brzeczek to świetny wybór ma spore osiągnięcia tzn awansował z Wisła Płock do ekstraklasy haha drobnym
  Mankamentem może być fakt ze nie ma pomysłu na grę ba nawet nie umie ustawić piłkarzy na murawie ,może następnym razem kogoś z okregowki będzie jeszcze taniej hahaha normalnie kółeczko wzajemnej adoracji ,banda półgłówków

 • imperias

  Oceniono 3 razy 3

  masakra...

 • radionieoficjalnie

  Oceniono 2 razy 2

  Szczęście, że nikt nam Brzęczka nie podkupił 👍

 • arek9901

  Oceniono 2 razy 2

  awans wywalczony baardzo pewnie lecz styl baardzo mierny a rywale baardzo przecietni a ztym grudniem 2021 to bardziej gdyby zas ojro przelozyli na grudzien...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX