Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Jerzy Brzęczek na dłużej w reprezentacji! Znane szczegóły nowej umowy

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu kontraktu z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem. Nowa umowa będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku. Będzie w niej zawarta klauzula dotycząca możliwości przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Wyjaśniła się przyszłość Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski. PZPN podjął decyzję o przedłużeniu wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu selekcjonera. Nowa umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2021 roku. – Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku, bo mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji - przyznał Zbigniew Boniek, cytowany przez portal Łączy Nas Piłka.

Zobacz wideo Świerczewski: Każdy szuka dziury w kadrze Brzęczka

Dwie klauzule w umowie

Co ciekawe, w kontrakcie pojawiły się dwie klauzule. Pierwsza z nich zakłada możliwość rozwiązania umowy w sierpniu 2021 roku. - Wówczas kończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie do dalszej pracy selekcjonera - zdradził Boniek.

Druga klauzula dotyczy możliwości przedłużenia kontraktu do 31 grudnia 2022 roku. Ewentualne przedłużenie do tego czasu uzależnione będzie jednak od wyników uzyskanych w Euro 2021 oraz kwalifikacjach MŚ 2022.

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ