Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były reprezentant Polski ostro o Brzęczku. "Rzuca kur*** do Lewandowskiego"

Dariusz Dziekanowski krytykuje Jerzego Brzęczka za zachowanie wobec piłkarzy drużyny narodowej. Były reprezentant Polski komentuje również podejście i pracę zawodników przed oraz w trakcie turniejów międzynarodowych.

Kilka dni temu Dariusz Dziekanowski w swoim felietonie odniósł się do produkcji "Niekochani", która prezentuje kulisy działania kadry narodowej. Zdaniem byłego reprezentanta Polski, Jerzy Brzęczek nie jest wzorem do naśladowania i jako selekcjoner, powinien bardziej uważać na swój język podczas rozmowy z zawodnikami.

- To była produkcja związkowa a pokazuje selekcjonera w sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Miała to być promocja polskiej piłki, jakiś wzór dla młodych zawodników, trenerów, a widzimy bluzgającego selekcjonera - powiedział w "WP SportoweFakty" Dariusz Dziekanowski - Potem trener dzieci pomyśli sobie: "No tak, skoro tak mówi się do piłkarzy to i ja tak będę mówił: Drogie dzieci, kur***, musimy wziąć się do roboty". Albo rodzice przyjdą do trenera: "Panie trenerze, dlaczego pan nie bluzga do naszych dzieci? Najlepszy trener w kraju rzuca kur*** do Lewandowskiego, to działa, a pan nie rzuca - dodał.  

Zobacz wideo

Jerzy Brzęczek jako przeciwieństwo wzoru do naśladowania, a reprezentację czeka sprawdzian

Dariusza Dziekanowskiego zapytano o obecność Jerzego Brzęczka na zbliżającym się Euro, które odbędzie się w 2021 roku. Wiele osób postawiło tezę, że selekcjoner powinien prowadzić reprezentację na rozgrywkach, do których się z nią zakwalifikował.

- A czy piłkarze, którzy wywalczyli awans mają zagwarantowany udział w turnieju? To jest wieki problem naszej drużyny od lat, między momentem wywalczenia awansu a samym turniejem, nie potrafimy utrzymać koncentracji i głodu sukcesu - oznajmił Dariusz Dziekanowski

Dariusz Dziekanowski to 63-krotny reprezentant Polski. W latach 1981-1990 zdobył dla drużyny narodowej 21 goli. W swojej karierze zdobył m. in. wicemistrzostwo Europy U-18, mistrzostwo i Puchar Polski z Legią Warszawa oraz Puchar Polski z Widzewem Łódź.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (63)
Były reprezentant Polski ostro o Brzęczku. "Rzuca kur*** do Lewandowskiego"
Zaloguj się
 • ttwo

  Oceniono 16 razy 12

  Dziekanowski to jeden z tych, którzy nie wykorzystali swojej szansy. Miał wszystko by być gwiazdą, ale mu się nie chciało. A pan od sks-u, którego kolega zrobił selekcjonerem reprezentacji to jeszcze większa pomyłka niż Boniek jako Prezes. Przesunięcie ME to wielka szansa by zatrudnić Trenera reprezentacji i od września przygotować ją do mistrzostw. Niestety sam Lewandowski nie wygra wiele on musi grać w Drużynie, której przewodzi Trener.

 • buchholz23

  Oceniono 12 razy 10

  Generalnie piłkarzom jest bardzo trudno zrozumieć taktykę Brzęczka. On potrafi ją bardzo dobrze ukrywać.

 • ikebroflovski

  Oceniono 9 razy 7

  @epik73
  zadzwoń sobie do Franza Smudy to sobie mile pogadacie - na pewno się cudownie dogadacie. Idealne pomysły jaskiniowych troglodytów. Takich przestarzałych metod nie stosuje nikt w cywilizowanym świecie, dawno się od tego odeszło i m.in. dlatego cywilizowany świat zostawił nas daleko w tyle - gł. w piłce, ale i wielu innych dziedzinach. Tylko w tym kraju możliwe jest wydawanie rozkazów i rzucanie mięsem - robi to trener, robi to rząd, który w latach 2005-2007 groził, że "weźmie lekarzy w kamasze" a za swoich obecnych jakże światłych rządów faktycznie nasyła policje i prokuraturę na lekarzy i pielęgniarki, które nie chcą brać udziału w tym żałosnym cyrku zwanym walką z koronawirusem. To - dokładnie tak samo jak bluzgający, chamski troglodyta w szatni sportowej oraz milion innych przykładów - jest możliwe w takich dzikich krajach jak Polska, bo jesteśmy społeczeństwem NA WSKROŚ przemocowym. W państwach gdzie panuje demokracja DELIBERATYWNA ze społeczeństwem, z ludźmi się rozmawia, konsultuje, dialoguje. Tylko w tym chorym kraiku się grozi, zastrasza, stawia pod ścianą, wydaje rozkazy zaś bezsilnym frustratom pozostaje już tylko rzucanie mięsem. Swoje brednie o "specyfice miejsca" wsadź sobie w kieszeń.

 • peterjk

  Oceniono 7 razy 5

  Mo tak, w czasach Dziekanowskiego piłkarze i trenerzy nie przeklinali, byli chodzącymi wzorami do naśladowania. Naprawdę ręce opadają jak sie słyszy ten bełkot. Dział spotrt powinien zawiesić obecnie działalność, albo się przenieść do pudelka. I jeszcze ten troglodyta Najman, który aspiruje do miana sportowca. Tyko dwa artykuły o nim?

 • boromir195419

  Oceniono 10 razy 4

  Nie da się ukryć że Brzęczek prawdziwym trenerem jeszcze nie jest . Dopiero się uczy . Nie on wywalczył amans lecz piłkarze mimo ... że najsłabszym ogniwem reprezentacji był jej trener . CZasem w niekorych reprezentacjach grają bardzo przeciętni piłkarze ale grają bardzo dobrze bo .... mają świetnego trenera a u nas jest odwrotnie .

 • zebrzec

  Oceniono 14 razy 2

  nie jestem fanem Brzęczka ale tym razem to dobra informacja, że nie patrzy kto ile ma w kieszeni, tylko potrafi k..rzucic.. Lewandowskie jest najwazniejszą ale jedna z 11 cegiełek twoazących reprezentację. To akurat miłe i niech Darek nie pitoli...

 • roll

  Oceniono 8 razy 2

  Brzęczyk powinien być trenerem LZS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX