Hajto wrócił po dłuższej przerwie do telewizji. Wypowiedział się o przyszłości Brzęczka

Tomasz Hajto po dłuższej przerwie w końcu pojawił się na antenie Polsatu Sport, w programie Cafe Futbol, gdzie rozmawiano m.in. o przyszłości Jerzego Brzęczka. - Dla mnie nie ma dyskusji. Zrobiłeś awans i prowadzisz tę drużynę nadal - powiedział Hajto.

Od kilku tygodni trwa dyskusja, czy Jerzy Brzęczek powinien poprowadzić reprezentację Polski na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. A dyskusję podgrzewa fakt, że nowa umowa selekcjonera ma obowiązywać tylko do końca roku. I jeśli Polska słabo jesienią spisze się w Lidze Narodów, Brzęczka na przyszły rok w kadrze może już nie być. Jedni domagają się tego już teraz. Drudzy - m.in. Tomasz Hajto - bronią selekcjonera.

Zobacz wideo Piotr Świerczewski: Każdy szuka dziury w kadrze Brzęczka

Tomasz Hajto: Dla mnie nie ma dyskusji

- Jurek pokazał, że miał kierunek, miał cel i ten cel osiągnął. W eliminacjach na pewno nie wszystkie mecze wygrał ładnie, ale w piłce nikt nie powiedział, że trzeba grać ładnie. Mieliśmy dwa-trzy naprawdę bardzo dobre spotkania. Jak się jest selekcjonerem w kraju, gdzie mieszka prawie 40 milionów ludzi, to zawsze ktoś będzie chwalił, a ktoś inny powie, że zrobiłby to lepiej. Dla mnie nie ma dyskusji. Zrobiłeś awans i prowadzisz tę drużynę nadal - oznajmił Tomasz Hajto, który był gościem niedzielnego "Cafe Futbol".

Polska na Euro awansowała z pierwszego miejsca. Przegrała tylko jeden mecz (0:2 ze Słowenią w Lublanie), ale wielu miało do niej pretensje o styl, bo większość zwycięstw nie było efektownych. - To była kwestia czasu, aż ci piłkarze zbiorą się po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji i zrozumieją, jak chce grać Jurek. Drużyna pokazała charakter, a selekcjoner udowodnił, że poradzi sobie w trudnych momentach. Zawsze miał fajną wizję piłki - przyznał Hajto, który po dłuższej przerwie wrócił na antenę Polsatu Sport.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: