Jerzy Brzęczek pozostanie trenerem reprezentacji Polski! Sekretarz generalny: "To kwestia dwóch minut"

- Myślę, że kwestię przedłużenia umowy dogadamy w dwie minuty i wtedy poinformujemy opinię publiczną - tak o przyszłości Jerzego Brzęczka wypowiedział się sekreterz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Awans do mistrzostw Europy sprawił, że Jerzy Brzęczek zapewnił sobie prowadzenie reprezentacji Polski do 31 lipca obecnego roku. Kolejne przedłużenie kontraktu miało zależeć od występu naszej drużyny na mistrzostwach Europy. Miało, jednak turniej został przełożony z powodu pandemii koronawirusa.

Zobacz wideo Piłkarze za kadencji Brzęczka są

Chociaż niemal pewne wydawało się, że Brzęczek poprowadzi reprezentację na przyszłorocznym Euro, to w międzyczasie pojawiły się plotki na temat przyszłości selekcjonera. To, czy były trener m.in. Wisły Płock zostanie szkoleniowcem kadry na Euro, miało zależeć od wyników reprezentacji Polski podczas tegorocznej Ligi Narodów.

Sawicki o przyszłości Brzęczka: idziemy w dobrym kierunku

Do przyszłości Brzęczka, na antenie Radia RDC, odniósł się sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki. - To bardzo prosta sprawa. Brzęczek jest trenerem oficjalnie do 31 lipca, ale oczywiście będziemy z nim rozmawiać i będziemy dalej współpracować. Trener jest rozliczany za wyniki, a w eliminacjach wygraliśmy osiem meczów, jeden zremisowaliśmy i jeden przegraliśmy. Idziemy w dobrym kierunku - powiedział.

I dodał: Myślę, że kwestię przedłużenia umowy dogadamy w dwie minuty i wtedy poinformujemy opinię publiczną. To jest najmniejszy problem w tej chwili. Mamy dobrego trenera i jeszcze dużo dobrego z nim zrobimy.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: