Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jan Tomaszewski domaga się odejścia Brzęczka. Ma dwóch następców

Jan Tomaszewski domaga się odwołania Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera reprezentacji Polski. Były bramkarz wskazał dwie osoby, które mogłyby zastąpić obecnego trenera.

Jan Tomaszewski upiera się przy zdymisjonowaniu Jerzego Brzęczka. Były bramkarz reprezentacji Polski uważa, że obecny selekcjoner nie jest odpowiednią osobą do poprowadzenia Polaków w najbliższych mistrzostwach Europy.

- Moje zdanie jest takie, że Brzęczek powinien odejść. Jeśli zostanie, to w trakcie mistrzostw Europy obudzimy się z ręką w nocniku. Z kimś innym na ławce mielibyśmy szansę i na półfinał EURO. Niektórzy będą narzekać, że to nie fair, by selekcjoner nie poprowadził drużyny w turnieju, na który ją doprowadził. Reprezentacja Polski to nie jest Caritas! Za darmo niczego się nie dostaje - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" Jan Tomaszewski. 

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Jan Tomaszewski wskazuje polskich następców Brzęczka, chociaż sam "zatrudniłby obcokrajowca"

Jan Tomaszewski otwarcie przyznaje, że wspierał Jerzego Brzęczka, jednak po czasie widzi, że nie nadaje się on do prowadzenia reprezentacji Polski. Były bramkarz wymienia błędy selekcjonera. 

- Dwa lata temu byłem za tym, by Jurek poprowadził kadrę. Ale przez ten czas pokazał, że on może i z klubu wyszedł, ale klub z niego nie - powiedział Jan Tomaszewski. - Kompletnie nie rozumiem, dlaczego za wszelką cenę chce grać na dwie czy niekiedy nawet trzy dziewiątki. Przecież nikt w Europie tak nie gra, no chyba że goni wynik w ostatnim kwadransie. Jurek dawał sobą manipulować - dodał.

Według byłego reprezentanta Polski, Jerzy Brzęczek powinien opuścić kadrę z końcem kontraktu. - Z polskich szkoleniowców podobają mi się dwa nazwiska: Michała Probierza i Piotra Stokowca. Ale ja zatrudniłbym obcokrajowca, by ten nie zwracał uwagi na media, zdanie pseudoekspertów i całe otoczenie reprezentacji - oznajmił były bramkarz.

Selekcjoner ma podpisaną umowę z PZPN do 31 lipca. Istnieje jednak możliwość przedłużenia umowy do końca 2020 roku. W tej sytuacji Jerzy Brzęczek zostanie oceniony pod kątem występów reprezentacji Polski w Lidze Narodów. 

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (41)
Jan Tomaszewski domaga się odejścia Brzęczka. Ma dwóch następców
Zaloguj się
 • wolverine_14

  Oceniono 10 razy 4

  "Brzęczek domaga się odejścia Brzęczka"

  Jeden z nich wygląda jak Tomaszewski...

  "Wysokiej" jakości artykułów na "gazetce" ciąg dalszy.

 • fulko_de_lorche

  Oceniono 5 razy 3

  spocony janek zakała Łodzi - człowieku kto cie słucha - z pisu cie wywalili to szukasz dalej by ktoś posłuchał bredni - szkoda na ciebie miejsca nawet w necie...

 • kwantax

  Oceniono 4 razy 2

  spocony pisbolszewik znów dał głos. Jak zwykle kretyński głos.

  Probierz w fatalnym stylu przegrał ostatnie 4 mecze ligowe pod rząd - w tym 2 z bardzo słabymi zespołami - "fahoffcu" z pisiej łaski.

  Stokowiec ma ostatnio niewiele lepszy bilans.

  Całe szczęście że twoje 3.14erdy, spocony Janku - takimi pozostaną.

 • radionieoficjalnie

  Oceniono 4 razy 2

  Selekcjonerem w żadnym wypadku nie powinien być Polak. Polska szkoła trenerska leży, a drugi Nawałka się nie trafi. Skoro w siatkówce mamy dobrych trenerow, a selekcjonerem jest Vital Heynen, ponieważ jest on najlepszy, to tak samo Mr Boniek powinien sięgnąć do kieszeni i wylożyć troszkę hajsu na dobrego selekcjonera !

 • vitmik

  Oceniono 10 razy 2

  tytuł powala, a tak się napiedralacie z amatorów z kręgów rządowych i piswizji ;)
  że nie ma u nich za grosz profesjonalizmu dziennikarskiego, że to hieny, bez etosu, sraty taty itp itd

 • roki4

  Oceniono 1 raz 1

  twarzą w twarz byś tego Brzeczkowi nie powiedział. nie raz i nie dwa wieszales już na kimś psy, a jak przyszło co do czego to podkulales ogon. "odcinaj" tak dalej kupony, a wkrótce już mało kto będzie pamiętał o tym, jak dobrym byłeś bramkarzem.

 • barakuda62

  Oceniono 1 raz 1

  Nie żebym był zwolennikiem Brzęczka bo nigdy nie byłem, ale do qrvy nędzy co ten ma do tego by z kimś kończyć umowę czy powoływać innych?
  Janek- takie teksty to z kumplami przy piwie a nie publicznie.

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy 1

  Tytuł powinien brzmieć, że J. Tomaszewski niedomaga bo cóż on może wymagać skoro o niczym nie decyduje? Swego czasu pracowałem z Angolami i to na stanowiskach menedżerskich, organizowaliśmy także wyjścia na mecze chociaż kibicem nie jestem, co mi obrzydzało takie imprezy, katowanie przez telewizję obrazem jak to Tomaszewski zatrzymał Anglię. Angole nas pytali o co tu chodzi, przecież zdarza się,że bramkarz obroni strzał a różne mistrzostwa i eliminacje są co jakiś czas i oni jako Anglia uczestniczą często i się kwalifikują a Polska sporadycznie.
  Tak w ogóle to podoba mi się podejście Anglosasów oraz Amerykanów do różnych tematów, mimo niepowodzeń i porażek zaciskają zęby analizują sytuację i prą do przodu, Polacy w większości uwielbiaja martyrologię porażek i ich celebrację a przeciez w życiu są i zwycięstwa tyle, że my, Polacy jesteśmy o nie zawistni, nie może być lepiej drugiemu.
  Jak wspomniałem nie bardzo się znam na piłce i układach ale pan Tomaszewski to chyba większych sukcesów też nie zaliczył by teraz być wyrocznią?

 • ton_y

  Oceniono 1 raz 1

  Ale żeby Błaszczykowski grał!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX