Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były reprezentant Polski nie wytrzymał. "Niech się Boniek też poda do dymisji. O czym my mówimy?"

- Niech się również Zbyszek Boniek poda do dymisji. O czym my mówimy? Dajcie człowiekowi, który wprowadził reprezentację do finałów EURO popracować i poprowadzić drużynę w turnieju finałowym - mówi o niepewnej przyszłości Jerzego Brzęczka Janusz Kupcewicz, były reprezentant Polski, uczestnik MŚ w 1982 roku, w wywiadzie dla dziennika "Sport".

Kontrakt Jerzego Brzęczka z Polskim Związkiem Piłki Nożnej wygasa w lipcu. Wielką weryfikacją jego pracy miały być mistrzostwa Europy w czerwcu 2020 roku. Te z powodu pandemii koronawirusa zostały  przełożone na 2021 roku i jak poinformował Roman Kołtoń, wciąż nie jest pewne, czy to Jerzy Brzęczek poprowadzi w nich polską kadrę. Zdecydować o tym mają jesienne mecze Ligi Narodów.

Zobacz wideo Kołtoń wyjaśnił, dlaczego Boniek zatrudnił Jerzego Brzęczka [WIDEO]

Jerzy Brzęczek zasługuje na wsparcie

- Niech się Zbyszek Boniek też poda do dymisji. O czym my mówimy? Dajcie człowiekowi, który wprowadził reprezentację do finałów EURO popracować i poprowadzić drużynę w turnieju finałowym. Wprowadził ją tam i obojętnie jak grała, to osiągnął sukces. Ja nie widzę jakichś przeszkód, żeby kontrakt był przedłużony do przyszłego roku - nie wytrzymał Janusz Kupcewicz w wywiadzie dla dziennika "Sport".

Były reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata w 1982 roku uważa, że Jerzy Brzęczek zasługuje na wsparcie, a nie ciągłe podważanie jego kompetencji. - Jeśli ktoś chciał Brzęczka zmienić, to mógł to zrobić wcześniej, zaraz po eliminacjach. A nie zwalać teraz wszystko na koronawirusa, na to że turniej jest przełożony - dodał Kupcewicz.

Przeczytaj również: 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ