Sebastian Mila wskazał największy polski talent. "W głowie mi się nie mieści, co poszło nie tak. Był 90 razy lepszy"

- On był ode mnie z 90 razy lepszy! Na jego grę patrzyło się z czystą przyjemnością - tak o Rafale Grzelaku wypowiedział się Sebastian Mila. Obaj zawodnicy byli w reprezentacjach Michała Globisza, które zdobywały medale młodzieżowych mistrzostw Europy.

Wicemistrzostwo Europy U-16 w 1999 roku i mistrzostwo Europy U-18 dwa lata później to jedne z największych sukcesów w historii polskiej piłki. W obu kadrach trenera Michała Globisza znalazł się m.in. Sebastian Mila. Były seniorski reprezentant Polski, w rozmowie w TVP Sport, wskazał piłkarza z tamtych drużyn, który miał największy talent.

Zobacz wideo

Według Mili był to Rafał Grzelak. - Przez to, że był tak dobry, to ja w juniorskiej kadrze byłem cofnięty na lewą obronę. On miał takie umiejętności, że w głowie mi się to nie mieści, że nie grał w bardzo dobrym europejskim klubie - powiedział Mila.

- Już jak byłem w Śląsku, to spotkałem go we Flocie Świnoujście. Mieliśmy wtedy już po 30 lat i on nadal dobrze grał. Mówię po tym meczu do kolegów z drużyny: "W głowie mi się nie mieści, co poszło nie tak". On był ode mnie z 90 razy lepszy! Na jego grę patrzyło się z czystą przyjemnością - dodał.

Największym klubowym sukcesem Grzelaka było zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski z Lechem Poznań w sezonie 2003/04 i dwa występy w seniorskiej reprezentacji. Dobrymi występami w Pogoni Szczecin zapracował na zagraniczny transfer. Grzelak grał w Boaviscie Porto, AO Xanthi i Steaule Bukareszt. Po powrocie do Polski był zawodnikiem Widzewa, Ruchu Chorzów, Arki Gdynia, Floty Świnoujście i Chojniczanki Chojnice. Latem zeszłego roku związał się z niemieckim SV Blau-Weiss Ramsloh.

O zawodnikach młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy zdobywali medale na obu mistrzostwach Europy, pisaliśmy w naszym cotygodniowym cyklu. Przeczytacie o tym tutaj.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: