Jerzy Brzęczek zrezygnował z części wynagrodzenia przez koronawirusa! Wielkie obniżki

Jerzy Brzęczek i pozostali trenerzy reprezentacji Polski wyszli z inicjatywą, by otrzymywać mniejsze wynagrodzenie z powodu pandemii koronawirusa - poinformował Krzysztof Stanowski z Weszło.com

Koronawirus od kilku tygodni torpeduje cały światowy sport. Brak regularnych meczów wpływa także na finanse klubów i związków sportowych. Okazuje się, że cały sztab reprezentacji Polski z Jerzym Brzęczkiem na czele wyszedł z inicjatywą obniżenia wynagrodzenia.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Wszystko się zmieni. Będziemy bali się innych ludzi

Taki stan rzeczy ma trwać przez najbliższe cztery miesiące, a najlepiej zarabiający trenerzy dostaną nawet 50 procent pensji mniej. Dotyczy to także sztabów innych kadry.  Na przykład reprezentacji u-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza.

PZPN pomaga też polskim klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się pomóc polskim klubom, które znalazły się w bardzo złej sytuacji finansowej w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. PZPN przekaże ponad 116 milionów złotych polskiej piłce, a szczegóły tej pomocy, która nazywana jest "pakietem Bońka", zostały ustalone podczas piątkowej wideokonferencji z zarządem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Więcej można przeczytać tutaj.

Więcej o: