Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek zrezygnował z części wynagrodzenia przez koronawirusa! Wielkie obniżki

Jerzy Brzęczek i pozostali trenerzy reprezentacji Polski wyszli z inicjatywą, by otrzymywać mniejsze wynagrodzenie z powodu pandemii koronawirusa - poinformował Krzysztof Stanowski z Weszło.com

Koronawirus od kilku tygodni torpeduje cały światowy sport. Brak regularnych meczów wpływa także na finanse klubów i związków sportowych. Okazuje się, że cały sztab reprezentacji Polski z Jerzym Brzęczkiem na czele wyszedł z inicjatywą obniżenia wynagrodzenia.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Wszystko się zmieni. Będziemy bali się innych ludzi

Taki stan rzeczy ma trwać przez najbliższe cztery miesiące, a najlepiej zarabiający trenerzy dostaną nawet 50 procent pensji mniej. Dotyczy to także sztabów innych kadry.  Na przykład reprezentacji u-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza.

PZPN pomaga też polskim klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się pomóc polskim klubom, które znalazły się w bardzo złej sytuacji finansowej w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. PZPN przekaże ponad 116 milionów złotych polskiej piłce, a szczegóły tej pomocy, która nazywana jest "pakietem Bońka", zostały ustalone podczas piątkowej wideokonferencji z zarządem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Więcej można przeczytać tutaj.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (9)
Jerzy Brzęczek zrezygnował z części wynagrodzenia przez koronawirusa! Wielkie obniżki
Zaloguj się
 • niktalboktos

  Oceniono 5 razy 3

  Bardzo dobra inicjatywa. Powinien pójść nawet dalej i poprosić o zwolnienie z funkcji selekcjonera...

 • lignan

  Oceniono 1 raz 1

  Zamiast 400 tys. zł dostanie 200 tys. zł. Biedactwo, jak mi go szkoda...

 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  BRZĘCZEK , PIŁKARZE . DZIAŁACZE Z POWODU KORONOWIRUSA NIC NIE ROBIĄ TO NIBY ZA CO MIELI BY BRAĆ KASĘ . Płacenie za nic rozłożyło by każdą dziedzinę życia przyjdzie czas .... kiedy to sobie odbiją sobie ale chyba wiedzą że teraz trzeba ''zcisnąć pasa . Niestety najbogatsi ludzie tego świata i ich koncerny w odwiecznej pogoni za zyskiem w zdecydowanej większości zdają się nie dostrzegać faktu że jeżeli kryzys się przedłuży to i oni poniosą wielkie straty .

 • laborantkolaborant

  Oceniono 1 raz 1

  ile to jest w PLN "50% mniej"???

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  A on coś w tej kadrze szkoli? Może uczy trawę rosnąć, bo za poprzedniego trenera ta gra miała więcej sensu i była lepiej poukładana. Brzęczek przejął i psuje kadrę. Pilkarze czerpią raczej pomysły ze swoich klubów jak grać razem i to widać!

 • re_x

  Oceniono 2 razy 0

  obniżka o 50%? nie powinien dostać ani grosza- przecież jest bezrobotny!zarabiał ponad 80 tys miesięcznie też się nie przepracowując , to "biedakowi " zostanie 40 tys...

 • raps1988

  Oceniono 2 razy 0

  jaj by sobie nie robili....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX