Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek rozsławił polskiego piłkarza. "Nigdy bym się tego nie spodziewał"

- Nie każdy aż tak się interesuje piłką, żeby znać Albina Wirę. Gdyby dziennikarz nie znał Pelego, to byłby problem - mówi Albin Wira w rozmowie z "Super Expressem". A mówi o tym dlatego, że wywołał jego nazwisko... Zbigniew Boniek.

197 meczów w lidze, 15 goli, cztery mistrzostwa z Ruchem Chorzów. To dorobek Albina Wiry. Pewnie nikt by go teraz nie przypominał, gdyby nie Zbigniew Boniek. Prezes PZPN we wtorek zamieścił na Twitterze uszczypliwy wpis względem dziennikarza sportowego (nie podał nazwiska), który zadzwonił do niego i oblał test na znajomość piłkarza z przeszłości.

Albin Wira: Nigdy nie spodziewałem się, że nagle stanę się popularny w internecie

- Ja tam po tych Twitterach nie chodzę, ale syn mi powiedział, że Zbyszek Boniek mocno mnie przypomniał. No cóż... To pokazuje, że w życiu wszystko jest możliwe. Nigdy nie spodziewałbym się, że nagle stanę się popularny w internecie. Wesoła historia - powiedział Wira, do którego dotarł Piotr Koźmiński z "Super Expressu".

- Nie każdy aż tak się interesuje piłką, żeby znać Albina Wirę. Gdyby dziennikarz nie znał Pelego, to byłby problem - zbagatelizował emerytowany piłkarz.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (5)
Zbigniew Boniek rozsławił polskiego piłkarza. "Nigdy bym się tego nie spodziewał"
Zaloguj się
 • g106

  Oceniono 2 razy 2

  Wyjątkowy burak z ZB. Uwielbia wyśmiewać, kpić i szydzić ale tylko z podległych albo słabszych, cokolwiek by to słowo znaczyło.

 • acer0

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Boniek zadał pan pytanie idiotyczne. Więc ja panu zadam też pytanie czy zna pan janka Kozaka i w jakim zespole grał w piłkę noną i na jakiej pozycji? I panie Boniek robienie durnia z dziennikarza nie przystoi Prezesowi bo i pan nie znasz wszystkich piłkarzy którzy po wojnie grali w pierwszej lidze. A człowiek zapamiętuje najlepszych piłkarzy a nie poślednich.

 • hefaloomp

  Oceniono 1 raz 1

  Ok, panie Zbigniewie. W takim razie niech Pan jeszcze zadzwoni do któregoś z żyjących Noblistów z chemii i przepyta np. z liczby odkrytych izotopów itru lub z gęstości molibdenu. Jak nie odpowie dobrze z pamięci to proszę nie zapomnieć wyśmiać "naukowca" na twiterze i wnioskować o odebranie mu nagrody Nobla. Buraku...

 • alderamin

  Oceniono 1 raz 1

  pamiętam jak raczkujący trenersko Albin, dał nam awans do 2 ligi w sezonie, kiedy mieliśmy spaść. stworzył nam atak marzeń nawet na ekstraklasę Bizacki, Gilewicz. Piękny sezon był.

 • sir.fred

  Oceniono 1 raz -1

  Ale o co chodzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX