Gianni Infantino ostrzega: Euro 2020 może zostać zawieszone

Szef FIFA Gianni Infantino w rozmowie z Reutersem nie wykluczył zawieszenia EURO 2020 ze względu na koronawirus. - Zdrowie ludzi jest o wiele ważniejsze niż jakikolwiek mecz piłki nożnej - zauważa Infantino.

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie, w tym także po Europie. Kolejne imprezy sportowe są odwoływane lub organizowane bez publiczności. Szczególnie dużo przypadków jest we Włoszech, a to w stolicy tego kraju 12 czerwca ma się rozpocząć piłkarskie EURO 2020. 

Zobacz wideo Kubica o odwołaniu GP Chin z powodu koronawirusa:

EURO 2020 zawieszone z powodu koronawirusa?

Szef FIFA Gianni Infantino w rozmowie z Reutersem nie wykluczył zawieszenia mistrzostw Europy ze względu na koronawirus. - W tej chwili niczego nie wykluczam. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli iść w kierunku zawieszenia turnieju. Nawet jeśli uda się przeprowadzić imprezę, to nie będzie to łatwe, bo sytuacja w każdym kraju jest inna - powiedział Infantino. Dodatkowy kłopot polega na tym, że tegoroczne mistrzostwa Europy mają odbyć się w aż 12 państwach. Finał zaplanowano na 12 lipca w Londynie.

"Zdrowie ludzi ważniejsze niż mecz piłkarski"

Podczas gdy Międzynarodowy Komitet Olimpijski przekonuje, że letnie igrzyska olimpijskie w Tokio są niezagrożone, szef FIFA otwarcie przyznaje, że w przypadku EURO możliwy jest każdy scenariusz. - Zdrowie ludzi jest o wiele ważniejsze niż jakikolwiek mecz piłki nożnej - zauważa Infantino. I dodaje: Przed turniejem będzie wiele innych międzynarodowych imprez. Musimy monitorować sytuację, a rządzący w danych krajach muszą reagować na zaistniałą sytuację - zakończył.

Więcej o: