Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marek Koźmiński stoi murem za Brzęczkiem, ale ma już ewentualnego następcę

- Stoję murem za Jerzym Brzęczkiem - przyznał Marek Koźmiński w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". Kandydat na nowego prezesa PZPN przyznał również, że w dłuższej perspektywie selekcjonerem reprezentacji Polski może zostać Michał Probierz.

Marek Koźmiński oficjalnie potwierdził swój start w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jeżeli wygra głosowanie, zostanie następcą Zbigniewa Bońka. I będzie chciał chciał kontynuować jego wizję. - Zupełnie mi to nie przeszkadza, a pewnie nawet pomaga. Dwie kadencje Bońka były dobre dla polskiej piłki, w żadnej mierze się od nich nie odcinam - przyznał Koźmiński w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Zobacz wideo Tak Koźmiński ogłosił start w wyborach na prezesa PZPN [WIDEO]

Koźmiński: W dłuższej perspektywie Probierz może być selekcjonerem

Kandydat na nowego prezesa PZPN odniósł się też do spraw reprezentacji Polski. - Stoję murem za Jerzym Brzęczkiem nie tylko dlatego, że znamy się od lat i mamy do siebie wzajemny szacunek i zaufanie. Drużyna Brzęczka oprócz porażki ze Słowenią nie ma wpadek, gra na miarę możliwości - zaznaczył Koźmiński. A gdy został zapytany o Michała Probierza, odparł: - W dłuższej perspektywie może być selekcjonerem. Kładę nacisk na tę dłuższą perspektywę, bo całkowicie wierzę w projekt z Jurkiem Brzęczkiem. Michał ma bardzo cenną cechę, która przydaje się w pracy selekcjonera – umiejętność dogadania się z gwiazdą.

Marek Koźmiński ma 49 lat, w przeszłości był piłkarzem. Rozegrał 48 meczów w reprezentacji Polski. Grał w Hutniku Kraków, Udinese Calcio, Brescii, Anconie, PAOK-u Saloniki i Górniku Zabrze. Sportową karierę zakończył w 2005 roku.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ