Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marek Koźmiński stoi murem za Brzęczkiem, ale ma już ewentualnego następcę

- Stoję murem za Jerzym Brzęczkiem - przyznał Marek Koźmiński w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". Kandydat na nowego prezesa PZPN przyznał również, że w dłuższej perspektywie selekcjonerem reprezentacji Polski może zostać Michał Probierz.

Marek Koźmiński oficjalnie potwierdził swój start w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jeżeli wygra głosowanie, zostanie następcą Zbigniewa Bońka. I będzie chciał chciał kontynuować jego wizję. - Zupełnie mi to nie przeszkadza, a pewnie nawet pomaga. Dwie kadencje Bońka były dobre dla polskiej piłki, w żadnej mierze się od nich nie odcinam - przyznał Koźmiński w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Zobacz wideo Tak Koźmiński ogłosił start w wyborach na prezesa PZPN [WIDEO]

Koźmiński: W dłuższej perspektywie Probierz może być selekcjonerem

Kandydat na nowego prezesa PZPN odniósł się też do spraw reprezentacji Polski. - Stoję murem za Jerzym Brzęczkiem nie tylko dlatego, że znamy się od lat i mamy do siebie wzajemny szacunek i zaufanie. Drużyna Brzęczka oprócz porażki ze Słowenią nie ma wpadek, gra na miarę możliwości - zaznaczył Koźmiński. A gdy został zapytany o Michała Probierza, odparł: - W dłuższej perspektywie może być selekcjonerem. Kładę nacisk na tę dłuższą perspektywę, bo całkowicie wierzę w projekt z Jurkiem Brzęczkiem. Michał ma bardzo cenną cechę, która przydaje się w pracy selekcjonera – umiejętność dogadania się z gwiazdą.

Marek Koźmiński ma 49 lat, w przeszłości był piłkarzem. Rozegrał 48 meczów w reprezentacji Polski. Grał w Hutniku Kraków, Udinese Calcio, Brescii, Anconie, PAOK-u Saloniki i Górniku Zabrze. Sportową karierę zakończył w 2005 roku.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (18)
Marek Koźmiński stoi murem za Brzęczkiem, ale ma już ewentualnego następcę
Zaloguj się
 • debordian

  Oceniono 6 razy 4

  Najlepszy polski trener, jakim jest Fornalik, nie sprawdził się w reprezentacji, co daje nam oczywistą odpowiedź - selekcjonerem musi być ktoś zza granicy. Trzymanie się "polskiej myśli szkoleniowej" doprowadzi reprezentację do tego miejsca, w którym znajdują się polskie kluby.

 • pab-blo

  Oceniono 2 razy 2

  Oby ten mur stojący za obecnym selekcjonerem skruszał jak najszybciej. Ostatni moment na zmianę!!!

 • Bronislaw Banach

  Oceniono 1 raz 1

  Zawodnicy którzy na codzień pracuja z najlepszymi trenerami w Europie przyjada na kadre zeby ich doszkalali pseudo fachowcy jak Brzeczek Probierz czy inny nieudacznik! W pzpn zwariowali

 • expertplayer

  Oceniono 1 raz 1

  Jezus Mario. Probierz 10 podkreślam 10 razy nie wprowadził polskiej drużyny grając w eliminacjach do Ligi Europy. Gdzie i z czym do ludzi. Taki trener ma nas poprowadzić naprzeciw np Niemiec, Brazylii a może Anglii? Denerwuje mnie to. Weźmy normalnego i dobrego trenera z zagranicy. 95 procent kadry gra zagranicą i nie będzie problemu. Sorry ale wstawianie do kadry trenera Cracovii to tak jakby nagle wystawić piłkarza Arki, Cracovii albo Śląska do pierwszego składu repry i kazać mu grać. To się po prostu nie uda!!!!!!!! Tak samo jak z Brzęczkiem albo i gorzej. Jeden Nawałka sie trafił który był asystentem Leo i teraz przez 20 lat będą pie... że mamy dobrych polskich trenerów. Nie mamy!

 • ton_y

  Oceniono 1 raz 1

  Trenerzy z naszego kraju nie nadają się do takiej funkcji. Po kolei same porażki. Tylko ktoś zza granicy. A Brzeczek oczywiście jak najszybciej na out razem z siostrzeńcem

 • Arek Reczuch

  Oceniono 1 raz 1

  Naprawdę Probierz ?!, przecież wystarczy zobaczyć jak gra Cracovia, nie da się tego oglądać.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 1 raz 1

  Koźmiński- odwagi!!! Probierz?? A czemu nie JESZCE LEPSZA POLSKA MYŚL SZKOLENIOWA Z OBECNEJ LECHII???

 • gunston

  0

  Probierz czyli pocałunek śmierci dla reprezentacji. Genialny pomysł.
  Wy chłopy z PZPN zajmijcie się lepiej polskimi klubami bo na Lewandowskim już długo PZPN nie pociągnie.

 • Krzysztof Rybarczyk

  0

  Był fajnym piłkarzem, jest dobrym działaczem ale wychwalać Probierz nie powinien!!? Co Probierz osiągnął jako trener mając kasę, możliwości??? NIC!!! Zarówno w Jagiellonii, Zabrzu, czy teraz w tej śmiesznej Cracovii!!! Przerost ambicji nad umiejętności!! Bufon!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX