Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek został wybitnym reprezentantem Polski! Wyjątkowa decyzja

Łukasz Piszczek, 66-krotny reprezentant Polski, na wniosek przewodniczącego Dariusza Dziekanowskiego, został włączony do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Decyzję z aprobatą przyjął PZPN na piątkowym posiedzeniu zarządu - informuje "Łączy Nas Piłka".

Członkami Klubu Wybitnego Reprezentanta zostają piłkarze, którzy w pierwszej reprezentacji rozegrali minimum 80 meczów międzypaństwowych (wcześniej granica wynosiła 40 spotkań). Ale są te członkowie honorowi, którzy nie rozegrali wymaganego minimum, ale wyróżnili się "szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem". I co ważne: rozegrali co najmniej 40 meczów.

Łukasz Piszczek ma tych meczów 66. Był uczestnikiem czterech wielkich turniejów: mistrzostw Europy 2008, 2012, 2016 oraz mistrzostw świata 2018. Po mundialu w Rosji, dokładnie 4 sierpnia 2018 roku, zrezygnował z dalszej gry w drużynie narodowej. W grudniu 2019 roku został wybrany do Reprezentacji 100-lecia PZPN. A teraz trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Na wniosek Dariusza Dziekanowskiego, który jest przewodniczącym klubu, a decyzję z aprobatą przyjął PZPN na piątkowym posiedzeniu zarządu - informuje "Łączy Nas Piłka".

Zobacz wideo >>

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał - napisał w mediach społecznościowych Piszczek, który w listopadowym meczu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią (3:2) dostał szansę oficjalnego pożegnania się z drużyną narodową.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (35)
Łukasz Piszczek został wybitnym reprezentantem Polski! Wyjątkowa decyzja
Zaloguj się
 • goostuff

  Oceniono 9 razy 5

  gość skazany za ustawianie meczów w ogóle nie powinien być brany pod uwagę, niezależnie od ilości rozegranych meczów

 • endriu666

  Oceniono 11 razy 5

  no i po co ustalać reguły, których się nie przestrzega?

 • muppet.show

  Oceniono 4 razy 4

  To Klub Wielokrotnego Reprezentanta. O 'wybitność' to tam 3/4 nawet się nie otarła. Fakt, że jakiś ogór grał, bo słynna polska myśl szkoleniowa nie była w stanie wyprodukować nic bardziej wartościowego, nie czyni z niego piłkarza. Żeby daleko nie szukać, na MŚ w Rosji wszyscy zaliczyli trzy 'wybitne' występy reprezentacyjne do statystki. Wybitnie żenujące.
  Tytuł Wybitnego Reprezentanta powinien przysługiwać uczestnikom przynajmniej półfinałów imprez mistrzowskich: MŚ, ME i IO, a nie 'bohaterom' wyrównanych potyczek z Litwą, czy przegrywom w spotkaniu z Łotwą. I nie trzeba by było wtedy kombinować, ile razy pan piłkarz ma łaskawie wnieść swoje doopsko na murawę, żeby osiągnąć poziom 'wybitności'. Koniec, kropka.

 • eurotram

  Oceniono 6 razy 4

  "Członkami Klubu Wybitnego Reprezentanta zostają piłkarze, którzy w pierwszej reprezentacji rozegrali minimum 80 meczów międzypaństwowych."

  W pierwszej chwili otworzyłem szeroko oczy,bo pamiętałem że jeszcze niedawno bez łaski było za 60 meczów; dopiero teraz poszperałem w necie i wyszło,że jakoś cichcem w 2014 podnieśli do 80 meczów...

 • poncjusz.pilat

  Oceniono 5 razy 3

  "wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem"

  Na przykład wyrokiem skazującym za udział w kupowaniu meczów?

 • mk30553

  Oceniono 11 razy 3

  no i udział w największej aferze korupcyjnej w polskiej piłce - ale to tylko takie tam

 • kwantax

  Oceniono 4 razy 2

  Jeden zawodnik brał w wieku lat 20 udział w nieudanej ustawce meczu, drugi w tym samym wieku wziąl udział w ustawce udanej

  Pierwszemu "wieczna hańba" by stanowski, drugiemu wybitny tytuł.

 • wothan

  Oceniono 6 razy 2

  Jak zwykle w tym kraju, prawie każda ustawa, kazdy przepis musi mieć furtkę. Przez taką furtkę ulotnił się niejaki Gadocha ze sporą sumką dolarow korupcyjnych na mistrzostwach świata w Niemczech 1974r.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX