Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek został wybitnym reprezentantem Polski! Wyjątkowa decyzja

Łukasz Piszczek, 66-krotny reprezentant Polski, na wniosek przewodniczącego Dariusza Dziekanowskiego, został włączony do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Decyzję z aprobatą przyjął PZPN na piątkowym posiedzeniu zarządu - informuje "Łączy Nas Piłka".

Członkami Klubu Wybitnego Reprezentanta zostają piłkarze, którzy w pierwszej reprezentacji rozegrali minimum 80 meczów międzypaństwowych (wcześniej granica wynosiła 40 spotkań). Ale są te członkowie honorowi, którzy nie rozegrali wymaganego minimum, ale wyróżnili się "szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem". I co ważne: rozegrali co najmniej 40 meczów.

Łukasz Piszczek ma tych meczów 66. Był uczestnikiem czterech wielkich turniejów: mistrzostw Europy 2008, 2012, 2016 oraz mistrzostw świata 2018. Po mundialu w Rosji, dokładnie 4 sierpnia 2018 roku, zrezygnował z dalszej gry w drużynie narodowej. W grudniu 2019 roku został wybrany do Reprezentacji 100-lecia PZPN. A teraz trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Na wniosek Dariusza Dziekanowskiego, który jest przewodniczącym klubu, a decyzję z aprobatą przyjął PZPN na piątkowym posiedzeniu zarządu - informuje "Łączy Nas Piłka".

Zobacz wideo >>

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał - napisał w mediach społecznościowych Piszczek, który w listopadowym meczu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią (3:2) dostał szansę oficjalnego pożegnania się z drużyną narodową.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ