Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michniewicz wskazał piłkarza do reprezentacji Polski. Ma rozwiązać problem

Krystian Bielik i Dawid Kownacki, którzy znajdowali się wśród kandydatów do powołania na Euro 2020, doznali poważnych kontuzji i nie będą już brani pod uwagę przez Jerzego Brzęczka w kontekście tegorocznego turnieju. Czesław Michniewicz, selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski, znalazł jednak rozwiązanie tego problemu.

Dawid Kownacki nabawił się kontuzji kolana na jednym z ostatnich treningów Fortuny Duesseldorf, natomiast Krystian Bielik w meczu zespołów Derby County i Tottenham do lat 23 najprawdopodobniej zerwał więzadła krzyżowe. Dla obu graczy urazy oznaczają, że w tym sezonie już nie zagrają.

WIDEO: Ekstraklasa traci gwiazdy. "Niedługo wrócą i będziemy ich witali z honorami"

Zobacz wideo

Czesław Michniewicz proponuje Damiana Kądziora do reprezentacji Polski

Zdaniem trenera reprezentacji Polski do lat 21, Czesława Michniewicza, Jerzy Brzęczek powinien w obliczu tej sytuacji rozważyć powołanie występującego w Dinamie Zagrzeb Damiana Kądziora.

- Zdaję sobie sprawę z kłopotu i mniejszego pola manewru, który ma Jurek. Trudno szukać plusów, ale lepiej, że to stało się teraz niż tydzień przed turniejem. Sztab ma czas poszukać zastępców. Nie wiem, czy znajdą takich na odpowiednim poziomie. Ostatnio dobrze grał Damian Kądzior, strzelił gola w Zagrzebiu, więc może to będzie jakieś rozwiązanie - zasugerował Michniewicz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Kądzior w eliminacjach do Euro 2020 rozegrał w kadrze Brzęczka jeden mecz, z Izraelem. W końcówce spotkania zdobył nawet bramkę.

Na tegorocznych mistrzostwach Europy Polacy zagrają w grupie E. Ich rywalami będzie Hiszpania, Szwecja i jedną z drużyn rywalizujących w barażach (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia). Impreza odbędzie się w dniach 12.06-12.07 na dwunastu stadionach w dwunastu krajach.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ