Krystian Bielik straci nie tylko Euro 2020. Bardzo długa przerwa reprezentanta Polski

Krystian Bielik, który niedawno doznał kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie, będzie pauzował do końca 2020 roku - poinformował portal WP SportoweFakty. Reprezentant Polski straci więc nie tylko Euro 2020 i drugą część obecnego sezonu, ale także początek następnych rozgrywek.

Krystian Bielik kontuzji doznał w styczniowym meczu zespołów U23 pomiędzy Derby County a Tottenhamem. Już w 18. minucie tamtego spotkania opuścił boisko na noszach, ponieważ uszkodził więzadło krzyżowe.

Szczegółowe badania wykazały, że całkowitemu zerwaniu uległo więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Od razu było więc wiadomo, że reprezentanta Polski czeka kilkumiesięczna przerwa.

Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu: Emery nie wiedział, jakiego ma piłkarza

Zobacz wideo

Krystian Bielik straci cały rok

Na straconych mistrzostwach Europy się jednak nie skończy. Jak dowiedział się portal WP SportoweFakty, przerwa Bielika potrwa aż 9 miesięcy, co oznacza powrót na boisko dopiero pod koniec 2020 roku. Poza Euro i obecnym sezonem, 22-latek straci także letni okres przygotowawczy oraz znaczną część kolejnych rozgrywek ligowych.

Krystian Bielik to najdroższy transfer w historii Derby County (kosztował równowartość 10 mln euro). W trwającym sezonie zagrał dla klubu w 20 ligowych spotkaniach.

Więcej o: