Reprezentant Polski nie zagra na Euro 2020. Dramat Dawida Kownackiego

- Zakładamy, że za trzy miesiące Dawid Kownacki wróci do treningów. Operacja raczej nie skróci tego czasu. Niestety, wielka szkoda - mówi portalowi "Sportowefakty" Marcin Kubacki, menedżer zawodnika Fortuny Dusseldorf. To oznacza, że piłkarz nie pojedzie na Euro 2020.

W zeszły poniedziałek Dawid Kownacki przedwcześnie zakończył trening Fortuny. W środę klub poinformował, że Kownacki doznał uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego i w najbliższej przyszłości przejdzie operację. Nie było jednak wiadomo, jak długo reprezentant Polski musiał z tego powodu pauzować. Teraz zabrał głos agent zawodnika, potwierdzając, że skrzydłowy będzie operowany już w środę, 12 lutego.

- Zakładamy, że za trzy miesiące Dawid wróci do treningów. Operacja raczej nie skróci tego czasu. Niestety, wielka szkoda - mówi portalowi "Sportowefakty" Marcin Kubacki, menedżer piłkarza.

Włodarczyk: Sama reforma Ekstraklasy nic nie da [WIDEO]

Zobacz wideo

To oznacza, że Jerzy Brzęczek niemal na pewno nie powoła zawodnika na Euro 2020, które rozpocznie się już w czerwcu.

Fortuna wydała rekordowe pieniądze na Dawida Kownackiego

Kownacki jest piłkarzem Fortuny od stycznia zeszłego roku. Najpierw był w niej na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii Genua, a później został wykupiony za 7,5 miliona euro. To transferowy rekord klubu z Duesseldorfu.

Kownacki rozegrał w tym sezonie 19 meczów, w których nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty. Po 21 kolejkach niemieckiej Bundesligi Fortuna zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Do bezpiecznej pozycji w tabeli zespół Kownackiego traci cztery punkty.

Więcej o: