Oficjalnie: Jacek Góralski zmienił klub. Ma zarobić gigantyczne pieniądze

Jacek Góralski został nowym piłkarzem Kajratu Ałmaty - oficjalnie poinformował kazachski klub. Reprezentant Polski tym samym odszedł z Łudogorca Razgrad.

Jacek Góralski trafił do Łudogorca Razgrad z Jagiellonii Białystok w 2017 roku i z bułgarskim klubem wywalczył dwa mistrzostwa kraju i dwa Superpuchary. Jego kontrakt wygasał za pół roku i nie chciał go przedłużać, co wykorzystał Kajrat Ałmaty i sprowadził go już zimą. Polaka do transferu mogły przekonać "gigantyczne pieniądze", o jakich informował niedawno "Przegląd Sportowy". Ostatecznie Góralski podpisał 2,5-letni kontrakt.

Sawicki zdecydowanie: Nie ma opcji, by taki zawodnik grał w reprezentacji Polski:

Zobacz wideo

Kazachowie w ostatnich czterech sezonach za każdym razem zdobywali wicemistrzostwo kraju (za FK Astaną). Kajrat ma zagwarantowały udział w eliminacjach Ligi Europy 2020/21. W tym klubie występuje inny Polak, Konrad Wrzesiński.

Jacek Góralski walczy o wyjazd na Euro 2020

Góralski w ostatnim czasie jest ważnym kadrowiczem Jerzego Brzęczka i walczy o wyjazd na Euro 2020. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2016 roku, rozegrał 13 spotkań, w których strzelił jednego gola. Nowy sezon w Kazachstanie rozpoczyna się dopiero 7 marca, ale Góralski może zadebiutować w towarzyskim starciu z... Legią Warszawa w tureckim Belek (26 stycznia).

Więcej o: