Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Jest diagnoza kontuzji Krystiana Bielika. Lekarz kadry wskazał termin powrotu

Potwierdził się czarny scenariusz dotyczący kontuzji Krystiana Bielika. Reprezentant Polski zerwał przednie wiezadło krzyżowe w kolanie i będzie musiał pauzować przynajmniej pół roku. Sprawę jego kontuzji skomentował także lekarz reprezentacji Polski.
Zobacz wideo

- Niestety, ale Krystian zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL). Powrót do gry po zabiegu potrwa około pół roku - powiedział serwisowi "Łączy nas Piłka" Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

Do kontuzji Bielika doszło podczas poniedziałkowego meczu zespołów U-23 pomiędzy Derby County a Tottenhamem. W 18. minucie Krystian Bielik musiał opuścić boisko na noszach. Wstępne diagnozy mówiły, że piłkarz uszkodził więzadła krzyżowe i niestety się potwierdziły.

Krystian Bielik to najdroższy transfer w historii Derby County (kosztował równowartość 10 mln euro). W trwającym sezonie zagrał dla klubu w 20 ligowych spotkaniach. Poniedziałkowy mecz w zespole rezerw był dla niego pierwszym od 30 grudnia, kiedy to dostał czerwoną kartkę w meczu z Charltonem. Po nim został zawieszony na trzy ligowe spotkania. Poniedziałkowy występ w drugiej drużynie miał być dla niego szansą na podtrzymanie rytmu meczowego.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ