Fatalne informacje ws. kontuzji Krystiana Bielika! Polski piłkarz nie pojedzie na Euro

Jak dowiedział się Sport.pl, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia w sprawie kontuzji Krystiana Bielika. Wtorkowe badania pokazały, że piłkarz zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie. Nie ma jeszcze rokowań jak długo potrwa przerwa, ale udział pomocnika Derby County w Euro 2020 jest na dziś nieprawdopodobny.

Do kontuzji Bielika doszło podczas poniedziałkowego meczu zespołów U-23 pomiędzy Derby County a Tottenhamem. W 18. minucie Krystian Bielik musiał opuścić boisko na noszach. Wstępne diagnozy mówiły, że piłkarz uszkodził więzadła krzyżowe. 

Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu: Emery nie wiedział, jakiego ma piłkarza

Zobacz wideo

Koniec sezonu dla Krystiana Bielika

Jak dowiedział się Sport.pl, te przypuszczenia się potwierdziły. Bielik zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie. We wtorek późnym wieczorem ma być wiadomo, kiedy piłkarz przejdzie operację. Nie ma więc też jeszcze dokładnych rokowań, ale w przypadku takich urazów trzeba zakładać co najmniej kilkumiesięczną przerwę. Oznacza to, że reprezentant Polski nie zagra już w tym sezonie drugiej ligi angielskiej, zabraknie go również na Euro 2020.

Krystian Bielik to najdroższy transfer w historii Derby County (kosztował równowartość 10 mln euro). W trwającym sezonie zagrał dla klubu w 20 ligowych spotkaniach. Poniedziałkowy mecz w zespole rezerw był dla niego pierwszym od 30 grudnia, kiedy to dostał czerwoną kartkę w meczu z Charltonem. Po nim został zawieszony na trzy ligowe spotkania. Poniedziałkowy występ w drugiej drużynie miał być dla niego szansą na podtrzymanie rytmu meczowego.

Więcej o: